استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 «لبیک یا رسول الله»

سلام ای بهانه‌ی خلقت!

سلام ای رحمه للعالمین!

سلام پیامبرم!

وقتی به دنیا آمدید برکت وجودتان تن کفر را لرزاند، زمین بر خود بالید و عطر وجودتان همه‌ی عالم را پر کرد!

آن روز که از غار حرا بیرون آمدید نور نبوتتان بر مخلوقات خدا می‌تابید و هرکس ایمان می‌آورد از ظلمات گمراهی رها می‌شد.

ای رسول خدا! آرزویمان این بود که ای کاش آن روز که به مدینه هجرت می‌کردید در کنارتان بودیم. آقاجان آرزویمان ابن بود ای کاش آن روز که مردم با سنگ بدرقه‌تان می‌کردند، بودیم و سپر جانتان می‌شدیم. ای کاش در جنگ‌ها کنارتان بودیم و با تمام وجود جلو ضربه‌ها می‌ایستادیم و دفاع می‌کردیم و غم از دلتان برمی‌داشتیم. آرزویمان این بود آن روزها پیک‌تان می‌گشتیم و در سراسر زمین پراکنده می‌شدیم تا خبر نبوت عزیزترین بنده خدا را به گوش عالمیان می‌رساندیم و از اوصاف نیکویتان می‌گفتیم و از عشقتان به بندگان خدا، تا هیچ‌کس از ایمان آوردن به آخرین فرستاده خدا محروم نماند.

اما نبودیم...

حالا که هستیم بعضی‌هامان از فرهنگ اسلامی‌مان به فرهنگ بیگانه هجرت کرده‌ایم، ساکن کشورهای غیرمسلمان نشدیم اما خانه‌هامان رنگ و بوی آنان را گرفته، یادمان رفته آن روزها مردم برای حفظ دینشان هجرت می‌کردند و ما برای راحتی دنیامان.

ای حبیب خدا! ما را ببخشید، ما را حلال کنید که هستیم و دشمنان به شما توهین می‌کنند. شاید تا شنیدند سال گذشته میلادیشان، تعداد مسلمانان جهان در تاریخ دنیا بر مسیحیان پیشی گرفته، برنتافتند. آری! می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند، نمی‌دانند خدا خود فرمود: «يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ» نمی‌دانند زیر حقارت و ذلتشان را با دست خود امضا زده‌اند، وقتی به عزیزترین و بزرگترین انسان عالم توهین کرده‌اند.

ای رسول خدا! قلب‌های پر از عشقمان از این غم شرحه‌شرحه گشت و تا پاسخ این هتّاکی را ندهیم التیام نمی‌یابد.

ما با تیر اتحادمان با تیر عفت و غیرت و با فریادهای «لبیک یا رسول‌الله» بر قلب‌های دشمنان شما می‌تازیم که ما «لبیک یا رسول‌الله» را از کودکی آموخته‌ایم از همان زمانی که در گوش‌هامان خواندند «أشهد أنّ محمّدً رسول‌الله» و حق‌طلبان عالم تاب نخواهند آورد توهین به برترین موجود هستی را.{jcomments on}