امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 بوی بهشت رضوی

آقا جان سلام، ای کاش می‌توانستم الان در مشهد باشم و جلوی پنجره فولادتان مثل یک آهو زانو بزنم و برایتان از خواسته‌ها و دل‌تنگی‌هایم بگویم.

آقاجان چقدر خوب بود رزق امسال ما یزدی‌ها! یقین دارم شما همیشه هوایمان را داشته‌اید و دارید وگرنه بزرگترین اجتماع مردم این شهر جشن میلاد امام رضا(ع) نمی‌شد. تا به حال این همه از همشهری هایم را یکجا ندیده بودم. چقدر زیبا بود تلفیق صحن امامزاده سید جعفر(ع) با صحن انقلاب شما. شب جمعه بود و دعای کمیل این شب مرا به یاد اولین دعای کمیلی انداخت که تا آخر خواندم. آن وقت هم در صحن انقلاب بودم.

چه ضیافتی بود جشن میلادتان! وارد که می‌شدی کسی از ما دعوت‌نامه نمی‌خواست، همه‌ی مردم شهر دعوت بودند؛ حتی میهمان‌ها و مسافرهای شهر. همه آمده بودند پیر و جوان، یکی با عصا و یکی با ویلچر، همه آمده بودند تا با پای دل راهی حرمتان شوند. نماز جماعت آن‌شب ما را یاد نماز جماعت‌های صحن جامع ‌انداخت. انگار همه دوباره مشهدی شده بودیم.

خادمانتان که وارد مجلس شدند بوی بهشت را می‌شد حس کرد. پرچم گنبدتان را در دست داشتند همان پرچمی که نشانی بهشت را می‌دهد و راهنمای بهشتیان است. قصه‌هایی را که خادمانتان برایمان گفتند دل‌هایمان را بیشتر شکست؛ آخر میدانید آقاجان! دوست داشتیم داستان ما هم مثل دل‌شکسته‌های این قصه‌ها شود.

آقاجان! خلاصه بگویم گرچه جشن تولدتان برای ما یک سفر مشهد بود امّا دل تنگی‌مان برای آمدن به پابوسیتان تمام شدنی نیست.

اللهم الرزقنا زیارتَه