استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 آرشیو رسول /1392/اردیبهشت

دکتر شایق: وقتی حضرت امام (ره) گفت: آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، علم غیب و اسلحه و سلاحی نداشت. او به خدا اعتماد داشت.

حاج عظیم ابراهیم پور: ستر خانواده را بايد محكم نگه داشت زيرا بسياري از كساني كه نسبت به حق بي تفاوت هستند مشكلشان در خانه وخانواده است.

استاد شایق:وقتی سلفی‌ها بدون قبول ولایت حجت خدا و با نگاه خودشان قرآن را تفسیر می‌کنند،این قرآن برای آنان نتیجه‌ای جز خسارت نخواهد داشت.

برگزاری جلسات هفتگی آموزشی تکمیلی تفسیر موضوعی قرآن کریم توسط موسسه قرآنی هیأت انصارولایت باهدف تربیت مفسرین قرآن کریم ،  در سالن اجتماعات امامزاده جعفر یزد

دکتر رحیمی نژاد(مدیرکل بهزیستی استان):در حد توان براي اجرا نمودن اين طرح در مدارس مختلف استان اعم از دولتي و غيردولتي تلاش خود را خواهيم كرد تا شاهد بهره مندي والدين و همچنين دانش آموزان استان از اين آموزشها باشيم.

اولين امتحان دوره تكميلي تفسير موضوعي قرآن کریم برگزارشد.

به مناسبت هفته معلم انجام شد ؛ تجلیل از دکتر محمد رضا شایق و دکتر محمد حسین فلاح
امام صادق(ع):«هركس در برآوردن حاجت ولي خدا قدم بر ندارد مبتلا مي شود به اينكه در راه برآوردن حاجت دشمن خدا قدم بر دارد» من ‏لايحضره‏ الفقيه/ج۴/ص۴۱۲
 
حجت الاسلام مهدوی نژاد:اگر در مقابل باطل سكوت كرديم جبهه ي باطل از اين سكوت استفاده ميكند و به رشد خود مي پردازد و كسانيكه اين سكوت را رقم می زنند ،كارشان به جايي مي رسد كه در معرض كشتن امام حسين (ع) در كربلا قرار مي گيرند.

حجت الاسلام مهدوي ن‍‍ژاد:آبادانی دنیا وآخرت مردم در این است که حق را بشناسند و به کسی رأی دهند که در راه ولی خدا کار می کند وهر کجا که مردم در این صراط مستقیم قرار گرفتند ، عزت دنیا وآخرت سراغشان آمده است وهر کجا اشتباه کردند به همان اندازه ضربه خوردند.

حاج عظیم ابراهیم پور:همه بايد بدانيم كه شرايط امروز ما با جنگ تحميلي هيچ فرقي ندارد، فقط آن روز خانواده و بستگان از شرايط جنگي جدا بودند ولي امروز همه آنها در متن جنگ قرار دارند و رها كردن آنها نتيجه اي جز خسران و شكست ندارد

پرسيدند: آیا بصيرت يعني همان بصيرت صحابی امیرالمومنین(ع) در كوچه بني هاشم،که چشم در چشم امام ، امام خويش را با دست بسته مي بيند و دست به شمشير، منتظر فرمان از نگاه امام می ماند؟ حضرت آقا جواب دادند: خیر،بصيرت يعني هر لحظه بداني از دل ولي چه مي گذرد و مطابق آن عمل كني. چون تضميني نيست كه هميشه بتواني ولي را ببینی و ازنگاه او دستور بگيري.