امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 آرشیو رسول /1392/فروردین

در دارالذکر بخوانید:سخنرانی مهم حجت الاسلام مهدوی نژاد در مراسم فاطمیه هیئت , پیرامون تربیت حماسی و تبیین ابعاد حماسی سیاسی و اقتصادی در سیره حضرت زهراء(س)

حجت الاسلام مهدوي ن‍‍ژاد: كسانيكه از ولايت خدا كفرمي ورزند استعداد اين را دارند كه هر طاغوتي ولايت و سرپرستي آنها را به عهده بگيرد

حجت الاسلام مهدوي ن‍‍ژاد:کسانی که در فتنه 88 سکوت کردند یاموضعی گرفتند که چشم فتنه راکور نکرد و مشتی به دهان فتنه نکوبید بدون ترديد در جبهه نبرد حق و باطل آب به آسياب دشمن ریختند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد: بیعت یا با دست ولی خدا یا پای دشمن خدا.

معیارهای زیادی برای فرد اصلح در انتخابات وجود دارد که از جمله آن ساکت نبودن فرد در برابر جبهه باطل است ؛ در این جبهة عظیم(انتخابات) که در پیش است یاساکتیم ویا به نفع حق کار می کنیم.اگر به نفع حق بخواهیم کار کنیم باید حق را بشناسیم وباید کسی را انتخاب کنیم که برای برآوردن حاجت ولی خدا قدم بردارد، به نائب امام زمان (عج) کمک کند وبا او هماهنگ باشد

حجت الاسلام مهدوی نژاد:الگوی صحیح مانع هدر رفت عمر و باعث رشد سریع تربیتی می شود؛ اگر الگو به درستی انتخاب نشود، تربیت حماسی اصلاً شکل نمی‌گیرد که حماسه‌ای را خلق کند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد:افرادی که محبت دنیا و شهوات نفسانی آنها را از عمل کردن به وظایف خویش باز می‌دارد، قادر به خلق حماسه نیستند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد: در تربیت حماسی، هدف، تربیت یک چریک جنگی نیست که بر اساس اغراض شخصی و هوای نفس اقدام‌کند، بلکه هدف تربیت فردی است که علاوه بر داشتن ویژگی دلاوری و شجاعت، تمام فضائل را دارا باشد و بر اساس هوای نفس کاری را انجام ندهد.

حجت الاسلام مهدوی نژاد: ما یک معنای جدید از تربیت حماسی ارائه می‌دهیم؛«شجاعت و جسارت ساختارشکنی، تغییر و تحول بر اساس مصلحت، با امید و نشاط همراه با فتوّت و جوانمردی، صلابت و استقامت برای احقاق حق»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید