استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


آرشیو رسول/1392/آذر

حجت الاسلام و المسلمین مروتی در دهمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
رمز اینکه بعضی از شهدا سن و سالی نداشتند ولی در مدت کوتاهی به مقاماتی رسیدند که علما به آنها غبطه می‌خوردند و با قدرت جلوی دشمن می‌ایستادند، این است که در شبانه روز زیاد ذکر و مناجات با خدا داشتند.
به دولتمردان توصیه می‌کنم یک مقدار نماز شب بخوانند تا بتوانند محکم با دشمن حرف بزنند و نگذارند با سازش خون شهدا پایمال شود.

حجت الاسلام و المسلمین زارع زاده در نهمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
در قرآن، خداوند شیطان را دشمن آشکار ما معرفی کرده است. امروزه هم دشمنان خدا آمریکا و اسرائیل هستند. همچنان که امام خمینی (ره) فرمودند "شیطان بزرگ آمریکا است". اگر بصیرت وجود نداشته باشد یزید، امیرالمومنین و اهل بیت رسول خدا (ص) خارجی  میشوند.

حجت الاسلام و المسلمین رؤیت در هشتمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
اگر کسی بخواهد عزیز  شود باید سختی ها را تحمل کند. لذا عزتمندترین شخص کسی است که بیشترین تحمل را در این مسیر داشته است. از شرایط مقاومت تدبیر است. مقاومت، نشستن و نگاه کردن نیست بلکه به تدبیر نیز نیاز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی در هفتمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
خداوند متعال در جهان قوانینی گذاشته است. یک قانون اینکه با تقوا عزیز می شوی و  دیگری اینکه با گناه ذلیل می گردی.
حجت الاسلام و المسلمین اردکانی در ششمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
ولی خدا قدرت‌ جامعه را به قدرت معنوی تبدیل می‌کند و باعث می‌‌شود، جامعه از تحریم‌ها، تهدیدها، بمب‌های هسته‌ای، اسرائیلی‌ها و سلفی‌ها و... اصلاً نهراسد.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری در پنجمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
همانطور که جهاد صغری و کبری داریم، هجرت صغری و کبری هم داریم. و همانطور که در جهاد، جهاد اکبر مهم است، در هجرت هم هجرت اکبر از اهمیت بیشتری برخوردار است.

حجت الاسلام و المسلمین علیانژاد در چهارمین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
منبع قدرت و عزت در نگاه توحیدی یکی است. در عالم امکان همه خوبی ها و زیبایی ها از یک منبع صادر می شود و آن منبع، خداوند متعال است. آنچه امروز به عنوان قدرتهای استکباری از آن یاد می شود در مکتب توحیدی قدرت به حساب نمی آید و  آنها تنها توهم قدرت برداشته اند. قدرت آن است که «یدخلون فی دین الله افواجا» باشد.

حجت الاسلام و المسلمین باقری در سومین شب از عزاداری دهه اول صفر 92:
اگر ارتباطات خانوادگی بر اساس تقوا باشد یعنی زن و شوهر همدیگر را بر طاعت خدا کمک کنند، ثمره این خانواده افراد باتقواست و همین باعث تقوای جامعه میشود.
استفاده از محصولات کسانی که دشمن دین هستند هم نوعی تعاون بر معصیت خداست.

استاد حاج محمدرضا شایق در دومین شب از عزاداری دهه اول صفر 92: یکی از مسائلی که در دوران حاکمیت صلحا در عصر مهدوی جلوه گری دارد، این است که انسان‌های عزیز در حکومت مهدوی عزیز و انسان‌های ذلیل، ذلیل می‌شوند.
وقتی ارزشی مثل ملی‌گرایی جای ایمان به خدا قرار گرفت "عصبیت" ایجاد می‌شود. این یعنی جابجایی ارزشها. هر چیز در جای خود ارزش دارد.

حجت الاسلام نجم الهدی در نخستین شب از دهه اول صفر: دارایی های خود انسان، او را به عزت خواهد رساند و نباید انسان نگاهش به مال و دست دیگران باشد.
اگر صدقه «ممّا تحبّون» باشد در آن جامعه فقر نخواهد ماند و جامعه ای که فقیر نداشته باشد عزیز است.

حجت الأسلام مهدوی نژاد در گفتگو پیرامون عزاداری دهه اول صفر 92: حضور سخنرانان محترم هیئات مختلف و وعاظ توانمند و جوان و مداحان مخلص و ذاکران باصفای اهل بیت از هیئات مختلف -که همه بومی و اهل شهر و استان خودمان هستند- یک هم افزایی خیلی خوبی را ایجاد کرده و باعث شده که از کنار هم قرار گرفتن این دوستان یک دهه بسیار زیبا در محفل عزای اهل بیت آفریده بشود.
ما در داخل شهر خودمان داری ظرفیت ها و پتانسیل های فوق العاده ای هستیم که با ارزش قائل شدن برای آنها، بها دادن به آنها و توجه بیشتر به آنها می توانیم از این ظرفیت ها استفاده ببریم.
هیأت انصار ولایت یزد اینجا فقط یک میزبان است و افتخار دارد به عنوان خادم، نوکری مهمانان امام حسین (ع) را بکند و هیچ چیزی جز این نیست.