2
 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

یادداشت، فاطمیه اول!

IMAGE
پنج شنبه, 25 بهمن 1397

  روضه های بیدارگر!         این روزها پرچم های سیاه رنگ فاطمیه را جمع می کنیم و رفتنش را می بینیم! اما خدا را شکر امسال هم توانستیم خیمه های این مجلس را برپا کنیم. همین رسمی که سال های پیش سنگ بنایش نهاده شد. نمی دانم آیا تاکنون برایتان سوال شده است که چرا ما روضه های فاطمیه را در روایت ضعیف تر-75 روز- برگزار می کنیم؟ بهتر نبود ما هم در فاطمیه دوم خیمه چند شبه مان را برپا می کردیم؟       تابستان 1377 بود. آن روزها شهادت حضرت زهرا(س) با همه اهمیتش چندان مورد توجه نبود و مخصوصا ایام فاطمیه اصلا با این وضع فعلی مرسوم نبود. زمان مخصوص عزاداری حضرت زهرا در...

ادامه مطلب...

شیعیان را با دو ویژگی بشناسیم

IMAGE
شنبه, 20 بهمن 1397

آیت‌الله سیدعلیرضا حیدری: یک نماز جماعت بهتر از چهل سال نماز فرادی است./ نباید عزاداری فاطمیه کمتر از عاشورا باشد، بلکه باید قوی‌تر باشد./ شرط شفاعت حضرت زهرا(س) داشتن ولایت است.

ادامه مطلب...

یادداشت، چرا اردوهای جهادی ؟

IMAGE
یکشنبه, 14 بهمن 1397

 تقدیم به بچه های باصفای اردوی جهادی

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 13 بهمن ماه 97، با عنوان«منطق‌الخیر 15» و موضوع «مرکب لجاجت»

IMAGE
یکشنبه, 14 بهمن 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، به منظور ارتقای اندیشه‌های دینی و افزایش سطح معرفتی مخاطبان خود، مراسم هفتگی شنبه سیزده بهمن‌ماه 97 را همزمان با ایام الله دهه فجر و هفته آخر ایام فاطمیه، در حسینیه ارگ برگزار نمود. این مراسم شامل برنامه‌ها و بخش‌های متنوع زیر بود

ادامه مطلب...

جلسه ماهانه هیئت نوجوانان دختر انصار ولایت، همزمان با ایام فاطمیه

IMAGE
جمعه, 12 بهمن 1397

به همت جمعی از نوجوانان هیئت فاطمه بنت الحسین(ع)، مراسم ماهانه این هیئت با عنوان «جواب مسئله ما فاطمه(س) است»، عصر پنجشنبه یازدهم بهمن ماه، در حسینیه ارگ برگزار شد.

ادامه مطلب...

اوضاع آرام خودت را بر هم نزن

IMAGE
دوشنبه, 08 بهمن 1397

حجت الاسلام مهدوی نژاد: اگر روزگار بر وفق مراد ما نبود چه کنیم؟/ چرا ما برای امورات معنوی خود هیچ برنامه‌ریزی نداریم؟! / اگر مسئولین ما به این فرمان امیرالمؤمنین(ع) عمل می‌کردند، ما این همه گرفتار نمی‌شدیم! / فرهنگ غرب، چیزهایی که ضروری زندگی ما نبوده است، وارد زندگی ما کرده است و این یعنی بدبختی.

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 6 بهمن 97؛ با موضوع «منطق الخیر14»

IMAGE
یکشنبه, 07 بهمن 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد مراسم هفتگی شنبه ششم بهمن‎ماه مصادف با ایام فاطمیه را با برنامه‎های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

ادامه مطلب...

فاطمیه 1397(1440) / شب پنجم: قرآن حضرت زهرا(س) را در قرآن به عنوان خیرکثیر معرفی کرده

IMAGE
پنج شنبه, 04 بهمن 1397

هیئت انصارولایت دارالعباده یزد، پنجمین و آخرین شب از مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) را، سوم بهمن ماه در حسینیه ارگ برگزار کرد. حجت‌الاسلام زارع‌زاده سخنران این شب به بیان برخی از فضایل اهل‌بیت(ع)، بویژه حضرت زهرا(س) پرداخت که خلاصه‌ای از سخنان وی بدین شرح است.

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری پنجمین شب از فاطمیه 1397 (1440)، حجت‌الاسلام زارع‌زاده

IMAGE
پنج شنبه, 04 بهمن 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد پنجمین شب از مراسم شهادت حضرت زهرا(س) را با برنامه‎های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

ادامه مطلب...

فاطمیه 1397(1440) / شب چهارم: جریان فاطمیه، درس ایستادگی در برابر دشمن است

IMAGE
چهارشنبه, 03 بهمن 1397

حجتالاسلام دهقان نیری: دشمن اهل نفاق است و از بی تفاوتی، جهل و بی بصیرتی مردم استفاده می کند. / کوتاه آمدن در مقابل دشمن یکی از عوامل انحطاط اخلاقی جامعه است./ نظام جمهوری اسلامی در سخت‌ترین شرایط که ایران هیچ چیز نداشت، 8 سال جنگ را اداره کرد و مملکت را حفظ کرد، الآن که وضع بهتری داریم چرا کوتاه بیاییم؟!

ادامه مطلب...جلسه هفتگی 16 دی 1396، با موضوع «راههای ایجاد رابطه موفق و کسب محبوبیت»

 

 

 

 

هیئت انصار ولایت یزد به منظور ارتقاء سطح آگاهی و بصیرت مخاطبین خود مراسم هفتگی 16 دی‌ماه 1396 را در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

آیات 187تا 224 از سوره بقره تلاوت شد و ثواب این تلاوت به روح مطهر شهدا و امام شهدا نثار شد.

منبر احکام

در منبر احکام این مراسم برادر طلبه آقای گلوردی، به بیان احکام انواع روزه پرداخت و گفت: در احکام اسلام روزه ممکن است واجب، حرام، مستحب و مکروه باشد.

روزه های واجب: شامل روزه ماه مبارک رمضان، قضای روزه، کفاره روزه، روزه‌هایی که با قسم خوردن و یا نذر کردن بر فرد واجب می‌شود، روزه روز سوم اعتکاف، قضای روزه پدر برای پسر بزرگ‌تر. روزه‌های حرام عبارتند از: روزه روز عید قربان و فطر، روزه‌ مستحبی وقتی موجب آزار و اذیت پدر و مادر می‌شود. روزه‌های مکروه: روزه روز عاشورا، روزه مستحبی بدون اجازه پدر و مادر برای فرزند مکروه است، روزه‌ روزی که نمی‌دانیم عید قربان است یا روز عرفه. اما روزه بسیاری از روزهای سال مستحب است.

وی ادامه داد: روزه در اسلام اعتصاب غذا نیست بلکه برای خدا باید روزه گرفت. اگر کسی مثلاً برای سلامتی بدن روزه بگیرد در شرع اسلام روزه محسوب نمی‌شود.

شهید هفته

مراسم شانزدهمین روز از دی ماه به یاد و نام شهید محمدعلی عسکری برگزار شد. مطلب جالب توجه اینکه سالگرد عروج ملکوتی این شهید عزیر در 16 دی بوده است.

زندگی شهید عسکری نقاط طلایی زیادی دارد از جمله اینکه وقتی امام(ره) فتوا می‌دهند که استفاده از تلویزیون اشکال شرعی دارد، از کارخانه‌ای که در آن قطعات تلویزیون ساخته می‌شد استعفا داده و بیرون می‌آید.

پیام ولایت

در تنظیم برنامه‌های کشور، اصلی‌ترین مسئله عبارت است از رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف و محروم و پابرهنگان؛ که از تبعات دوران ستمشاهی و آثار سلطه بیگانگان است. همه برنامه‌های اقتصادی و تولیدی و سازندگی و رونق اقتصادی، باید به این هدف متوجه باشد و تنها در این صورت است که این برنامه‌ها، درست و قابل قبول است.

معرفی کتاب

کتاب «هرگز به دنیا وابسته نشو» خاطرات زندگی شهید منا، شهید حج حسن دانش هست که در خاطره‌ای از همسر ایشان آمده که: همیشه به او می‌گفتم اگر خدایی ناکرده تو را از دست بدهم، نمی‌توانم به زندگی ادامه بدهم؛ اما حسن با لحنی آرام می‌گفت هرگز به دنیا و متعلقاتش وابسته نشو. همه ما امانتی از جانب خداوند هستیم. بارها با من شوخی می‌کرد و می‌گفت: اگر قرار باشد زودتر از شما از دنیا بروم، شهید می‌شوم و به خاطر همه مهربانی‌ها، صبوری‌ها و زحمات در زندگی نزد خداوند شفاعتت خواهم کرد.

سخنرانی

مراسم هفتگی شنبه 16 دی ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در تبیین نامه 31 نهج‌البلاغه درباره موضوع «راه‌های کسب محبوبیت و موفقیت3» برگزار شد. وی در سخنرانی این شب به موضوعات زیر اشاره کرد.

اشاره و یادآوری موضوعات هفته گذشته

محبوبیت ظاهری و باطنی

اهمیت نظافت ظاهر در اسلام

اشاره به روایاتی که سبب جذابیت باطنی می‌شود

حُسن خلق روزی را زیاد می‌کند

اشاره به آفات محبوبیت، جذابیت و موفقیت

کلید اصلاح رابطه با مردم

راه ارتباط راحت‌تر با مردم

رضایت خداوند مقدم بر رضایت مردم

حد و مرز اطاعت از بزرگ‌ترها

اشاره به اتفاقات اخیر کشور

مطالبات مردم نباید فراموش شود!

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد با اشاره به باب‌الحوائج‌ بودن علی‌اصغر(ع) روضه شهادت مظلومانه طفل شش ماه اباعبدالله‌الحسین(ع) را خواند و دلهای عاشقان و شیفتگان حسینی را غرق در غم این مصیبت بزرگ نمود. سپس برادر مداح آقای کاظمی‌نسب به مداحی پرداخت و عاشقان حسینی بر سر و سینه زدند و در نهایت در میان اشک و ناله برای فرج و ظهور امام‌زمان(عج) دست به دعا برداشتند.