2


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 17 آذر 97، با موضوع «منطق‌الخیر8»

IMAGE
یکشنبه, 18 آذر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، مراسم هفتگی شنبه هفدهم آذر 97 را در راستای ارتقای سطح اندیشه‌های دینی مخاطبین خود با برنامه‌های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

ادامه مطلب...

مراسم هیئت فاطمه بن‌الحسین(ع) با موضوع استکبارستیزی برگزار شد

IMAGE
پنج شنبه, 15 آذر 1397

هیئت نوجوانان دختر فاطمه بنت الحسین(ع) وابسته به هیئت انصار ولایت یزد، پنجشنبه 15 آذرماه، میزبان جمعی از دختران نوجوان، با موضوع «استکبارستیزی» بود

ادامه مطلب...

ارزش‌ها، فانوس دریایی، کشتی زندگی ماست

IMAGE
چهارشنبه, 14 آذر 1397

دکتر محمدحسین فلاح: ارزش‌ها ما را به سمت خودشان می‌کشانند و باعث می‌شوند هرکس یک سیستم ارزشی برای خودش پیدا کند و حاضر باشد برای رسیدن به آن هر رنجی را تحمل کند.

ادامه مطلب...

این قانونِ دنیاست که خداوند بندگانش را با سختی رشد دهد و قوی کند

IMAGE
دوشنبه, 12 آذر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: گاهی مدارا، ملاطفت و رحمت، در لباس سختی بر انسان ظاهر می‌شود/ درد در وجود انسان نعمت است / در مسیر بندگی، انسان باید روی معیار حق و باطل، عقل و توکل حرکت کند نه طبق عادت

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 10 آذر 97 با عنوان «منطق الخیر7»

IMAGE
یکشنبه, 11 آذر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، مراسم هفتگی شنبه دهم آذرماه را با حضور جمعی از مردم ولایتمدار دارالعباده در حسینیه ارگ و با برنامه‌های متنوع برگزار کرد

ادامه مطلب...

سیستم ارزشی خود را بر اساس فطرت، قرآن و 14 معصوم(ع) بنویسید و برای رسیدن به آن تلاش کنید

IMAGE
پنج شنبه, 08 آذر 1397

دکتر محمدحسین فلاح: زیارت جامعه کبیره را بخوانید تا با شناسنامه معصومین(ع) آشنا شوید و سعی کنید خود را به آنها نزدیک کنید.

ادامه مطلب...

ضرورت و اهمیت حفظ آبروی مؤمن

IMAGE
دوشنبه, 05 آذر 1397

حجت الاسلام مهدوی نژاد: کلید رازِ مسئله مراعات حلال و حرام این است که از حرام و حلال در غذا باید شروع کرد./ اگر در جامعه ظلم‌هایی می بینید باید به مراکز قانونی مراجعه کنید. باید به مسؤلین برسانید اگر مسئولین کمک نکردند این‌ دفعه باید داد بزنید و به کمک مظلوم بروید. / اگر خطای کسی ممکن است منجر به هدم حیثیت یک جمعیتی از مؤمنین شود موظف هستید به شخص و مسؤلی که مربوط به او می‌شود بگویید نه به همه!

ادامه مطلب...

شادمانی معنوی و خاطره‌انگیز در جشن ولادت محمد(ص)، قلب تپنده دنیا

IMAGE
یکشنبه, 04 آذر 1397

هیئت نوجوانان فاطمه بنت‌الحسین(س)، وابسته به هیئت انصار ولایت دارالعباده، یکشنبه چهارم آذرماه در سالروز میلاد باسعادت محمد مصطفی(ص) و امام صادق(ع) محفل جشن و سروری با نام «محمد(ص)، قلب تپنده دنیا» برگزار کرد

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری جلسه هفتگی 3 آذر 97، میلاد پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام صادق(ع)؛ با عنوان «منطق الخیر6»

IMAGE
یکشنبه, 04 آذر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، مراسم هفتگی شنبه سوم آذرماه را به مناسبت میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و همچنین گرامیداشت هفته بسیج، در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع برگزار کرد

ادامه مطلب...

با چه کسانی همنشین باشیم؟

IMAGE
یکشنبه, 27 آبان 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: انسان یک موجود اثرپذیر است، هم جسم انسان و هم روحش از محیط پیرامون اثر می‌پذیرد / انسان می‌تواند از ویژگی اثرپذیری خود، برای رشد درخت معرفت در وجودش استفاده کند / شیطان تلاش می‌کند تا زشتی‌های اهل شر را بپوشاند و ضعف‌های مؤمنین را بزرگ کند./ انسان طبیعتاً با هر گروهی باشد، نسبت به حساسیت‌های آن گروه متعهد می‌شود و احساسات مشترک با آن گروه پیدا می‌کند

ادامه مطلب...

بسته جامع خبری مراسم هفتگی شنبه 26 آبان 97؛ آغاز امامت امام عصر(عج) با موضوع «منطق الخیر5»

IMAGE
یکشنبه, 27 آبان 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد مراسم هفتگی شنبه 26 آبان‌ماه 97 را به مناسبت سالروز آغاز امامت امام‌عصر(اروحنا له الفدا) در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد

ادامه مطلب...

بسته خبری اولین شب از دهه صفر 1440

IMAGE
جمعه, 20 مهر 1397

هیأت انصار دارالعباده یزد با هدف ایجاد هم‌افزایی و هم‌دلی بین هیأت‌های استان یزد؛ مراسم دهه اول صفر را با میزبانی از تعدادی از هیأت‌های مذهبی تراز انقلاب، برنامه 10 هیأت، 10 منبر، 10 مداح را در حسینیه ارگ برگزار می‌کند. در اولین شب از این مراسم هیئت محترم رایة‌الهدی مهمان ویژه این مجلس بودند.

ادامه مطلب...

تفکر، تقوا و حیا، رهاورد سکوت است

IMAGE
سه شنبه, 17 مهر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: یکی از دلایلی که انسان فرصت فکر کردن پیدا نمی‌کند به خاطر این است که زیاد حرف می‌زند / تحمل رنج سکوت برای آزاد شدن روح و سلامتی روح مفید است./ سکوت یکی از شروط تقواست./ اکثر دعواها و اختلافات خانوادگی و اجتماعی  از یک کلمه حرف شروع می‌شود.

ادامه مطلب...

FATF، مخالف با اقتصاد مقاومتی و راهی به سوی مستعمره شدن

IMAGE
یکشنبه, 15 مهر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: این جریانِ لوایح اگر تصویب شود با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مخالف است و راه‌های ورود به اقتصاد مقاومتی کاملاً بسته می‌شود؛ یعنی ما به سمت مستعمره شدن می‌رویم./ مطالبه‌گری از مسئولین را ادامه دهید تا تکلیفمان را نسبت به خون شهدا، انقلاب و این مردم ادا کرده باشیم. 

ادامه مطلب...

بسته خبری هیئت هفتگی 14 مهر 1397، باموضوع «منطق‌الخیر4»

IMAGE
یکشنبه, 15 مهر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده به منظور ارتقاء اندیشه دینی و انقلابی مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، مراسم هفتگی شنبه چهاردهم مهرماه را با برنامه‌های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد

ادامه مطلب...جلسه هفتگی 16 دی 1396، با موضوع «راههای ایجاد رابطه موفق و کسب محبوبیت»

 

 

 

 

هیئت انصار ولایت یزد به منظور ارتقاء سطح آگاهی و بصیرت مخاطبین خود مراسم هفتگی 16 دی‌ماه 1396 را در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

آیات 187تا 224 از سوره بقره تلاوت شد و ثواب این تلاوت به روح مطهر شهدا و امام شهدا نثار شد.

منبر احکام

در منبر احکام این مراسم برادر طلبه آقای گلوردی، به بیان احکام انواع روزه پرداخت و گفت: در احکام اسلام روزه ممکن است واجب، حرام، مستحب و مکروه باشد.

روزه های واجب: شامل روزه ماه مبارک رمضان، قضای روزه، کفاره روزه، روزه‌هایی که با قسم خوردن و یا نذر کردن بر فرد واجب می‌شود، روزه روز سوم اعتکاف، قضای روزه پدر برای پسر بزرگ‌تر. روزه‌های حرام عبارتند از: روزه روز عید قربان و فطر، روزه‌ مستحبی وقتی موجب آزار و اذیت پدر و مادر می‌شود. روزه‌های مکروه: روزه روز عاشورا، روزه مستحبی بدون اجازه پدر و مادر برای فرزند مکروه است، روزه‌ روزی که نمی‌دانیم عید قربان است یا روز عرفه. اما روزه بسیاری از روزهای سال مستحب است.

وی ادامه داد: روزه در اسلام اعتصاب غذا نیست بلکه برای خدا باید روزه گرفت. اگر کسی مثلاً برای سلامتی بدن روزه بگیرد در شرع اسلام روزه محسوب نمی‌شود.

شهید هفته

مراسم شانزدهمین روز از دی ماه به یاد و نام شهید محمدعلی عسکری برگزار شد. مطلب جالب توجه اینکه سالگرد عروج ملکوتی این شهید عزیر در 16 دی بوده است.

زندگی شهید عسکری نقاط طلایی زیادی دارد از جمله اینکه وقتی امام(ره) فتوا می‌دهند که استفاده از تلویزیون اشکال شرعی دارد، از کارخانه‌ای که در آن قطعات تلویزیون ساخته می‌شد استعفا داده و بیرون می‌آید.

پیام ولایت

در تنظیم برنامه‌های کشور، اصلی‌ترین مسئله عبارت است از رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف و محروم و پابرهنگان؛ که از تبعات دوران ستمشاهی و آثار سلطه بیگانگان است. همه برنامه‌های اقتصادی و تولیدی و سازندگی و رونق اقتصادی، باید به این هدف متوجه باشد و تنها در این صورت است که این برنامه‌ها، درست و قابل قبول است.

معرفی کتاب

کتاب «هرگز به دنیا وابسته نشو» خاطرات زندگی شهید منا، شهید حج حسن دانش هست که در خاطره‌ای از همسر ایشان آمده که: همیشه به او می‌گفتم اگر خدایی ناکرده تو را از دست بدهم، نمی‌توانم به زندگی ادامه بدهم؛ اما حسن با لحنی آرام می‌گفت هرگز به دنیا و متعلقاتش وابسته نشو. همه ما امانتی از جانب خداوند هستیم. بارها با من شوخی می‌کرد و می‌گفت: اگر قرار باشد زودتر از شما از دنیا بروم، شهید می‌شوم و به خاطر همه مهربانی‌ها، صبوری‌ها و زحمات در زندگی نزد خداوند شفاعتت خواهم کرد.

سخنرانی

مراسم هفتگی شنبه 16 دی ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در تبیین نامه 31 نهج‌البلاغه درباره موضوع «راه‌های کسب محبوبیت و موفقیت3» برگزار شد. وی در سخنرانی این شب به موضوعات زیر اشاره کرد.

اشاره و یادآوری موضوعات هفته گذشته

محبوبیت ظاهری و باطنی

اهمیت نظافت ظاهر در اسلام

اشاره به روایاتی که سبب جذابیت باطنی می‌شود

حُسن خلق روزی را زیاد می‌کند

اشاره به آفات محبوبیت، جذابیت و موفقیت

کلید اصلاح رابطه با مردم

راه ارتباط راحت‌تر با مردم

رضایت خداوند مقدم بر رضایت مردم

حد و مرز اطاعت از بزرگ‌ترها

اشاره به اتفاقات اخیر کشور

مطالبات مردم نباید فراموش شود!

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد با اشاره به باب‌الحوائج‌ بودن علی‌اصغر(ع) روضه شهادت مظلومانه طفل شش ماه اباعبدالله‌الحسین(ع) را خواند و دلهای عاشقان و شیفتگان حسینی را غرق در غم این مصیبت بزرگ نمود. سپس برادر مداح آقای کاظمی‌نسب به مداحی پرداخت و عاشقان حسینی بر سر و سینه زدند و در نهایت در میان اشک و ناله برای فرج و ظهور امام‌زمان(عج) دست به دعا برداشتند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید