moharram97slide1


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

بسته خبری اولین شب از دهه صفر 1440

IMAGE
جمعه, 20 مهر 1397

هیأت انصار دارالعباده یزد با هدف ایجاد هم‌افزایی و هم‌دلی بین هیأت‌های استان یزد؛ مراسم دهه اول صفر را با میزبانی از تعدادی از هیأت‌های مذهبی تراز انقلاب، برنامه 10 هیأت، 10 منبر، 10 مداح را در حسینیه ارگ برگزار می‌کند. در اولین شب از این مراسم هیئت محترم رایة‌الهدی مهمان ویژه این مجلس بودند.

ادامه مطلب...

تفکر، تقوا و حیا، رهاورد سکوت است

IMAGE
سه شنبه, 17 مهر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: یکی از دلایلی که انسان فرصت فکر کردن پیدا نمی‌کند به خاطر این است که زیاد حرف می‌زند / تحمل رنج سکوت برای آزاد شدن روح و سلامتی روح مفید است./ سکوت یکی از شروط تقواست./ اکثر دعواها و اختلافات خانوادگی و اجتماعی  از یک کلمه حرف شروع می‌شود.

ادامه مطلب...

FATF، مخالف با اقتصاد مقاومتی و راهی به سوی مستعمره شدن

IMAGE
یکشنبه, 15 مهر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: این جریانِ لوایح اگر تصویب شود با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مخالف است و راه‌های ورود به اقتصاد مقاومتی کاملاً بسته می‌شود؛ یعنی ما به سمت مستعمره شدن می‌رویم./ مطالبه‌گری از مسئولین را ادامه دهید تا تکلیفمان را نسبت به خون شهدا، انقلاب و این مردم ادا کرده باشیم. 

ادامه مطلب...

بسته خبری هیئت هفتگی 14 مهر 1397، باموضوع «منطق‌الخیر4»

IMAGE
یکشنبه, 15 مهر 1397

هیئت انصار ولایت دارالعباده به منظور ارتقاء اندیشه دینی و انقلابی مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، مراسم هفتگی شنبه چهاردهم مهرماه را با برنامه‌های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد

ادامه مطلب...

امضای پالرمو خیانت به مردم، انقلاب و اقتصاد است

IMAGE
یکشنبه, 08 مهر 1397

  حجت‌الاسلام مهدوي‌نژاد در ادامه سلسله مباحث هفتگی با موضوع «منطق الخير»، برگرفته از نامه 31 نهج البلاغه، شامگاه شنبه هفتم مهرماه در هیئت انصار ولایت یزد به ایراد سخنرانی درباره تلاش‌های ضررآفرین فردی و اجتماعی از جمله امضای قرارداد  FATFو خسارت‌های ناشی از آن پرداخت.

ادامه مطلب...

می‌خواهند در مسیر اربعین ناامنی ایجاد کنند

IMAGE
یکشنبه, 01 مهر 1397

تروریست‌ها در پی این هستند که ناامنی را هم به وضعیت مردم اهواز اضافه کنند و مردم را به ستوه درآورند و مردم دست به تحرکاتی بزنند./ این همه هزینه کردند که داعش چهره اسلام را خراب کند، این طرف شیعه در اربعین دارد به مردم محبت می‌کند، رایگان، خدمات می‌دهد، به گونه‌ای که از اقصی نقاط عالم دارند می‌روند و شیفته تشیّع می‌شود، طبیعی است که بخواهند در مسیر حضور مردم در اربعین ناامنی ایجاد کنند.

ادامه مطلب...

آیا خواننده‌ای که دایره و تنبک می‌زند و با عده‌ای خانم کنسرت اجرا می‌کند، شأن نوحه‌خوانی مجلس امام حسین(ع) را دارد؟

IMAGE
یکشنبه, 01 مهر 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: همان خوانندهایی که اشعاری درباره فضل و تقوا و عاشورا بر بالای منبر می‌خوانند، تصاویر کنسرت‌هایشان در یزد و تهران و ترکیه و... موجود است. / بعضی از هیئت‌ها می‌آیند، نوحه‌هایی می‌خوانند که از این نوحه‌ها شبکه‌های ماهواره‌ای معاند استفاده می‌کنند. / اگر به داد مجالس امام حسین(ع) نرسیم، معلوم نیست چند سال دیگر وضعیت مجالس امام حسین(ع) به چه شکلی خواهد شد./ هیئت علیه انقلاب، فاجعه‌ای است که دارد اتفاق می‌افتد.

ادامه مطلب...

شب دهم محرم / دینداری به سبک مردم کوفه ممنوع

IMAGE
پنج شنبه, 29 شهریور 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: نمی‌شود گریه کنیم و سینه بزنیم اما نسبت به اینکه بعضی جاها در مملکت امام زمان(عج) دارد ریشه تفکر حسین(ع) زده می‌شود؛ بی‌خیال باشیم. / بی‌خیالی ممنوع است / من متأسفم که باز تلاش مسئولین ما در قوای مجریه و مقننه بر این است کهFATF  تصویب و اجرا شود. تصویب FATF یعنی چیزی بدتر از برجام و رفتن دوباره زیر یوغ استکبار/ از نمایندگان‌تان بخواهید مبادا این اتفاق بیفتد.

ادامه مطلب...

شب نهم محرم / تبعیت از ولایت، راه نجات ما

IMAGE
چهارشنبه, 28 شهریور 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: ما هر جا در جمهوری اسلامی و تاریخ اسلام تابع ولایت بودیم پیشرفت کردیم و هرجا تخلف کردیم ضربه خوردیم/ در جنگ پای حرف امام(ره) ایستادیم و بر دنیا هم غالب شدیم، حالا هم بابد در مسائل اقتصادی محکم پای حرف ولیِّ‌فقیه بایستیم.

ادامه مطلب...

شب هشتم محرم/ دین مثل پازل، یک مجموعه به هم پیوسته است، باید همه آن را عمل کرد

IMAGE
چهارشنبه, 28 شهریور 1397

حجت‌الاسلام مهدوی نژاد: اگر خواص بی‌اعتقاد به فرهنگ دینی، در جامعه مسئولیت بگیرند، امیرالمؤمنین(ع) هم حاکم آن جامعه باشد، پیاده‌سازی دین خیلی سخت می‌شود/ کسی که دین خدا را قطعه قطعه می‌کند، بعضی را قبول دارد و بعضی را قبول ندارد به دین کافر است / اگر چارچوب و شاکله اصلی حکومت، دینی باشد هر چند اعضای دیگرش هم خراب باشد این حکومت را می‌شود اصلاح کرد و باید آن را حفظ و تقویت کرد.

ادامه مطلب...

شب هفتم محرم/ باید مسئولین اصلاح شوند، تا جامعه و مردم اصلاح شود

IMAGE
چهارشنبه, 28 شهریور 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: مَثَل جمهوری اسلامی، مثل کعبه است، کعبه باید از بت‌های فتنه و فساد و فحشا تطهیر شود.  باید این بت‌ها را شکست و بیرون ریخت. آنوقت ببینید مردم چطور این کعبه طواف می‌کنند!

ادامه مطلب...

شب ششم محرم/ توانایی، دانش و تقوا، از ویژگی‌های مسئولین حکومت اسلامی است

IMAGE
چهارشنبه, 28 شهریور 1397

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: مسئولینی که در هر قسمت مسئولیت و سمتی دارند باید ویژگی‌هایی در تراز حاکمیت جامعه اسلامی داشته باشند/ مسئولی که از اموال بیت‌المال استفاده شخصی می‌کند، با خودروی بیت‌الامال با خانواده‌اش این طرف و آن طرف می‌رود، نمی‌تواند دین را پیاده کند/ خیلی از ما هم در زندگی خود به بیت‌المال حساس نیستیم، اگر ما حساس بودیم مسئولین را هم با حساسیت انتخاب می‌کردیم.

ادامه مطلب...جلسه هفتگی 16 دی 1396، با موضوع «راههای ایجاد رابطه موفق و کسب محبوبیت»

 

 

 

 

هیئت انصار ولایت یزد به منظور ارتقاء سطح آگاهی و بصیرت مخاطبین خود مراسم هفتگی 16 دی‌ماه 1396 را در حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

آیات 187تا 224 از سوره بقره تلاوت شد و ثواب این تلاوت به روح مطهر شهدا و امام شهدا نثار شد.

منبر احکام

در منبر احکام این مراسم برادر طلبه آقای گلوردی، به بیان احکام انواع روزه پرداخت و گفت: در احکام اسلام روزه ممکن است واجب، حرام، مستحب و مکروه باشد.

روزه های واجب: شامل روزه ماه مبارک رمضان، قضای روزه، کفاره روزه، روزه‌هایی که با قسم خوردن و یا نذر کردن بر فرد واجب می‌شود، روزه روز سوم اعتکاف، قضای روزه پدر برای پسر بزرگ‌تر. روزه‌های حرام عبارتند از: روزه روز عید قربان و فطر، روزه‌ مستحبی وقتی موجب آزار و اذیت پدر و مادر می‌شود. روزه‌های مکروه: روزه روز عاشورا، روزه مستحبی بدون اجازه پدر و مادر برای فرزند مکروه است، روزه‌ روزی که نمی‌دانیم عید قربان است یا روز عرفه. اما روزه بسیاری از روزهای سال مستحب است.

وی ادامه داد: روزه در اسلام اعتصاب غذا نیست بلکه برای خدا باید روزه گرفت. اگر کسی مثلاً برای سلامتی بدن روزه بگیرد در شرع اسلام روزه محسوب نمی‌شود.

شهید هفته

مراسم شانزدهمین روز از دی ماه به یاد و نام شهید محمدعلی عسکری برگزار شد. مطلب جالب توجه اینکه سالگرد عروج ملکوتی این شهید عزیر در 16 دی بوده است.

زندگی شهید عسکری نقاط طلایی زیادی دارد از جمله اینکه وقتی امام(ره) فتوا می‌دهند که استفاده از تلویزیون اشکال شرعی دارد، از کارخانه‌ای که در آن قطعات تلویزیون ساخته می‌شد استعفا داده و بیرون می‌آید.

پیام ولایت

در تنظیم برنامه‌های کشور، اصلی‌ترین مسئله عبارت است از رفع فقر و محرومیت و نجات طبقات مستضعف و محروم و پابرهنگان؛ که از تبعات دوران ستمشاهی و آثار سلطه بیگانگان است. همه برنامه‌های اقتصادی و تولیدی و سازندگی و رونق اقتصادی، باید به این هدف متوجه باشد و تنها در این صورت است که این برنامه‌ها، درست و قابل قبول است.

معرفی کتاب

کتاب «هرگز به دنیا وابسته نشو» خاطرات زندگی شهید منا، شهید حج حسن دانش هست که در خاطره‌ای از همسر ایشان آمده که: همیشه به او می‌گفتم اگر خدایی ناکرده تو را از دست بدهم، نمی‌توانم به زندگی ادامه بدهم؛ اما حسن با لحنی آرام می‌گفت هرگز به دنیا و متعلقاتش وابسته نشو. همه ما امانتی از جانب خداوند هستیم. بارها با من شوخی می‌کرد و می‌گفت: اگر قرار باشد زودتر از شما از دنیا بروم، شهید می‌شوم و به خاطر همه مهربانی‌ها، صبوری‌ها و زحمات در زندگی نزد خداوند شفاعتت خواهم کرد.

سخنرانی

مراسم هفتگی شنبه 16 دی ماه با سخنرانی حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در تبیین نامه 31 نهج‌البلاغه درباره موضوع «راه‌های کسب محبوبیت و موفقیت3» برگزار شد. وی در سخنرانی این شب به موضوعات زیر اشاره کرد.

اشاره و یادآوری موضوعات هفته گذشته

محبوبیت ظاهری و باطنی

اهمیت نظافت ظاهر در اسلام

اشاره به روایاتی که سبب جذابیت باطنی می‌شود

حُسن خلق روزی را زیاد می‌کند

اشاره به آفات محبوبیت، جذابیت و موفقیت

کلید اصلاح رابطه با مردم

راه ارتباط راحت‌تر با مردم

رضایت خداوند مقدم بر رضایت مردم

حد و مرز اطاعت از بزرگ‌ترها

اشاره به اتفاقات اخیر کشور

مطالبات مردم نباید فراموش شود!

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد با اشاره به باب‌الحوائج‌ بودن علی‌اصغر(ع) روضه شهادت مظلومانه طفل شش ماه اباعبدالله‌الحسین(ع) را خواند و دلهای عاشقان و شیفتگان حسینی را غرق در غم این مصیبت بزرگ نمود. سپس برادر مداح آقای کاظمی‌نسب به مداحی پرداخت و عاشقان حسینی بر سر و سینه زدند و در نهایت در میان اشک و ناله برای فرج و ظهور امام‌زمان(عج) دست به دعا برداشتند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید