استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 محفل یلدایی هم‌ولایتی‫ها با حضور میهمانان ویژه برگزار شد

 

هیئت انصار ولایت یزد، به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و فرارسیدن شب یلدا، محفل یلدایی را با عنوان «ماه شب‌نشینان»، به صورت مجازی با حضور میهمانان ویژه‌ای در شامگاه شنبه 29 آذرماه برگزار کرد.

 

 در این محفل یلدایی، دکتر دهقان رزمنده مدافع حرم، برادر مهدیان‫نیا طبیب طب اسلامی ایرانی، حجت‫الاسلام پرنیان شاعر طنزپرداز، برادر فرج‫نژاد از مدافعان سلامت و برادر محمدی‌پناه مداح اهل بیت(ع)، با بیان خاطرات و تجربیات خود، شبی شاد و به یاد ماندنی را برای بینندگان این برنامه رقم زدند.

در ابتدای این محفل که با رعایت دستورات بهداشتی برپا شده بود، حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد آیاتی از سوره مبارکه اسراء را تلاوت کرد و درباره نقش معنویت در سلامت گفت: جسم و روح بر یکدیگر اثر می‌گذارند لذا درمان نمی‌تواند یک‌سویه باشد. باید بگوییم دارو البته، معنویت صد البته. یعنی بیمار با داشتن معنویت و ارتباط با خدا، قطعاً قدرت بیشتری برای دست یافتن به سلامتی دارد.

وی همچنان افزود: الان با وجود تأکیداتی که بزرگان دین از جمله حضرت آقا در زمینه معنویت داشته‌اند، باز جامعه ما کوتاهی می‌کند. کوتاهی در امور معنویت، حتماً روی سلامت تأثیر منفی دارد. باید به درگاه الهی تضرع کنیم و برنامه‌های معنوی داشته باشیم.

حافظ‌خوانی، شعرخوانی طنز، مدیحه‌سرایی محمدی‌پناه در رثای حضرت زینب(س) و پخش نماهنگ «فرشته» در راستای تشکر و سپاس از پرستاران و مدافعان سلامت بخش‌های دیگری از این برنامه بود.

گفتنی است؛ که اجرای این برنامه شاد و معنوی را حجت‌الاسلام مروستی‌زاده، از شاعران خوش‌ذوق یزدی برعهده داشت.

 

 

  • PIC (1)
  • PIC (10)</