استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 آغاز سال تحصیلی جدید مجتمع آموزشی بهشت با تأکید بر عملیاتی کردن سند تحول آموزش

 مدیر مجتمع آموزشی بهشت، وابسته به هیئت انصار ولایت دارالعباده در آغاز سال تحصیلی جدید، بر دغدغه این مجتمع مبنی بر عملیاتی کردن سند تحول نظام آموزش و پرورش در سال جدید تأکید کرد.

 هادی رزاق‌پورمدیر مجتمع آموزشی بهشت، در مصاحبه با خبرنگار دارالذکر، ضمن تسلیت ایام محرم و تبریک سال تحصیلی جدید گفت: با توجه به شرایط خاص تحصیلی امسال و شیوع بیماری کرونا و بلاتکلیفی بعضی خانواده‌ها، شاید دغدغه خانواده‌ها در خصوص اصل آموزش کمرنگ شده باشد ولی ما سعی کردیم به محتوا و آموزش توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مدیر مجتمع آموزش بهشت عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های رهبری که در این سال‌ها فراوان بیان کرده اند، رویکرد آموزشی در نظام آموزش و پرورش است که شاخصه سخنان ایشان بحث «سند تحول» است. در سخنان اخیر رهبری هم اشاره شد وزارت آموزش و پرورش کارخانه تربیت انسان است؛ این وزارت که کار نیروسازی نظام جمهوری اسلامی را دارد، متأسفانه سیستم کاری آن بر اساس تفکرات غربی است و خروجی این سیستم قطعاً انسان تراز انقلاب اسلامی نمی‌شود. به همین دلیل در سال 89 سند تحول ابلاغ شد اما حدود ده سال از این سند می‌گذرد و هنوز عملیاتی نشده که در صورت عملیاتی‌شدن می‌توانیم به یک نظام تربیتی سالم برگردیم.

وی افزود: مجتمع آموزشی بهشت از زمان راه‌اندازی، عملیاتی‌کردن این دغدغه حضرت آقا را دستور کارش قرار داده است و تمام برنامه‌های مجتمع بر این اساس چیده شد و با بهره‌گیری از یک کادر جوانِ مؤمنِ انقلابی دغدغه‌مند که اینجا را یک خط مقدم برای جهاد فرهنگی می‌دانند، برای هفتمین سال در حوزه پیش‌دبستانی و دومین سال در حوزه ادبستان به فعالیت مشغول است.

هادی رزاق‌پور در خصوص رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به زوج و فرد کردن دانش‌آموزان و فاصله‌گذاری اشاره کرد و افزود: دستورالعمل‌ها، هم به خانواده‌ها توضیح داده شده، هم به فرزندان. کار خیلی سختی است، چون سن پیش‌دبستان و دبستان، سنی نیست که بتوانند دستورالعمل‌ها را رعایت کنند ولی با ایجاد کلاس‌های خلوت، درصدد هستیم به بهترین نحوعمل کنیم و کمترین آسیب را داشته باشیم و بتوانیم امسال از این ویروس گذر کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد: بتوانیم با خدمت به این پاکان بهشتی، قدمی در راستای تربیت نیروی انسانی انقلابی و اسلامی برداریم.

گفتنی است: هیئت انصار ولایت در دوازده حوزه فعالیت‌های فرهنگی- دینی، فعالیت دارد؛ از جمله این حوزه‌ها، آموزش کودکان است که در این راستا مجتمع آموزشی بهشت تأسیس شد. این مجتمع در سال گذشته با دو شعبه دبستان (با عنوان ادبستان بهشت) و سه شعبه پیش‌دبستانی و مهد (با عنوان بچه‌‌های بهشت) مشغول فعالیت بود که در سال جاری شعبه‌های این مجتمع، تحت تأثیر کرونا قرار گرفت و دو شعبه آن تعطیل و هم‌اکنون با سه شعبه به کار خود ادامه می‌دهد.