استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 خون عزاداران حسینی در رگ‌های مردم با «نذر خون»

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: در راه سیدالشهدا(ع) مقداری از خونتان را اهدا کنید./ بگذارید خون گریه‌کن‌های امام حسین(ع) در رگ‌های مردم برود.

  به گزارش خبرنگار دارالذکر؛ با اعلام نیاز سازمان انتقال خون به فرآورده‌های خونی، هیئت انصار ولایت ضمن پیوستن به پویش نذر خون، از عاشقان حسینی خواست تا در این امر خداپسندانه شرکت کنند و یاریگر بیماران نیازمند در این زمینه باشند.

مسئول هیئت انصار ولایت در شب تاسوعا با اشاره به اینکه در صحنه‌های ایثار، هیچ‌کس پیش‌قدم‌تر از امام حسینی‌ها نیست، گفت: نیت کنید در راه سیدالشهدا(ع) مقداری از خونتان را اهدا کنید. خیلی‌ها برای امام حسین(ع) مالشان یا وقت‌شان را داده‌اند ولی شاید کمتر کسی باشد که بگوید برای امام حسین(ع) خون داده‌ام مگر جانبازهایی که جبهه رفتند و شهدایی که به صحنه‌های نبرد رفتند، حالا با اهدای خون، می‌توانیم برای امام حسین(ع) خون بدهیم.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد با بیان اینکه این امر، یک توفیق بزرگ است، اظهار کرد: محرم امسال هرکسی که می‌تواند، خونش را در راه سیدالشهدا(ع) به بیماران اهدا کند، بگذارید خون گریه‌کن‌های امام حسین(ع) در رگ‌های مردم برود، بگذارید خون کسانی که ده شب برای امام حسین(ع) ضجه می‌زنند به بیماران اهدا شود.

وی افزود: بیماران ما مخصوصاً بیماران کرونایی در خطرند و نیاز به خون دارند، مخصوصاً کسانی که به بیماری کرونا مبتلا بوده‌اند و یک ماه از دوران درمانشان گذشته است سعی کنند در این پویش شرکت کنند.

گفتنی است؛ این پویش که از تاسوعای حسینی آغاز شده تا اربعین ادامه دارد و علاقمندان می‌توانند در سامانه نوبت‌دهی اینترنتی nobatdehi.ibto.ir ثبت نام و با حضور در سازمان انتقال خون، خون خود را به بیماران نیازمند اهدا کنند.