استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 با حضور خادمان رضوی، از هشت گروه سرود امام رضایی استان یزد تجلیل شد

دبیر کانون‌های خدمت رضوی از تجلیل هشت گروه سرود فعال استان یزد در حوزه امام رضایی با حضور خدام حرم مطهر رضوی خبر داد.

محمدحسین رحیمی‌نسب دبیر کانون‌های خدمت رضوی در این مراسم تجلیل که با حضور خدام حرم رضوی برگزار شد، گفت: استان یزد جزو استان‌های برتر در حوزه تولیدات هنری است که تأثیر مهمی در انتقال مفاهیم والای اسلامی دارد.

وی به فعالیت‌های مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت این مؤ‌سسه در حمایت از آثار فاخر هنری استان یزد استفاده کرد.

مسئول کانون خبر و رسانه دفتر خدمت رضوی استان یزد هم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های گروه‌های سرود یزد، گفت: گروه‌های سرود استان تاکنون بیش از 10 سرود با موضوع امام رضا(ع) تولید کرده‌اند که از چهار کار این گروه‌ها، در دهه کرامت امسال رونمایی می‌شود.

در ادامه حجت‌الاسلام حسین جلیلی از مبلّغین و خدام حرم مطهر رضوی، ضمن تبریک ایام دهه کرامت و آرزوی توفیق برای گروه‌های سرود گفت: مکتب اسلام به برکت قرآن، فرمایشات اهل بیت و معصومین(ع) و آموزه‌های دینی مکتبی غنی و سرشار از محتوای ارزشمند است.

وی ادامه داد: برای بسط و گسترش مفاهیم دینی، فرمی که بتواند به بهترین و راحت‌ترین شکل این مفاهیم را به مخاطب منتقل کند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

حجت‌الاسلام جلیلی ابتکار عمل و مطالعه را لازمه اصلی برای تولید آثار هنری برشمرد و تصریح کرد: حضور قلب و خلوص در کار رمز اصلی ارتباط با مخاطب است و کاری که خالصانه و با تمرکز و توجه تولید شود با استقبال مردم روبرو می‌شود.

وی به وضعیت نابسامان شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: امیدواریم تا رفع این ویروس، شاهد حضور فعال گروه‌های هنری در صحن و سرای حرم حضرت امام رضا(ع) و ایجاد امید و نشاط در مردم باشیم.

محمدعلی ملک‌زاده مسئول روابط عمومی سیزدهمین جشنواره زیر سایه خورشید یزد هم خطاب به گروه‌های سرود بیان کرد: مهمترین افتخار ما در کشور ایران میزبانی از امام هشتم شیعیان است و امیدوارم گروه‌های سرود در تولید آثار خود توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدیه ویژه خادمان حرم علی‌ابن موسی الرضا(ع) از گروه های سرود رهپویان حرم مهریز، شمیم آسمان اردکان، فجر جاوید، آوای مقاومت، خورشید تابان، میعاد، شهید ساداتی، عاشقان ولایت یزد، صادق آتشی شاعر و تنظیم‌کننده برتر سرودهای امام رضایی تجلیل شد.

  • photo2_2020-06-28_08-47-51