استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 گشوده شدن درهای مسجد جامع کبیر یزد پس از سه ماه چشم‌به‌راهی به روی سوگواران امیرالمؤمنین(ع)

پس از حدود سه ماه دوری و چشم‌انتظاریِ عاشقان معنویت و دلدادگان مکتب اهل‌بیت(ع)، درب مساجد شهر به روی عزاداران مولی‌الموحدین، حضرت امیرالمؤمنین(ع) باز شد و هیئت انصار ولایت توانست اولین مراسم از لیالی قدر را با حضور عاشقان اهل‌بیت(ع) و به صورت محفلی خودمانی، با حضور خدام هیئت در مسجد جامع کبیر یزد برگزار کند. 

این مراسم معنوی که با حضور خدام سوگوار و تشنه محافل معنوی برپا شد، با قرائت زیارت عاشورا و سلام بر اباعبدالله(ع) آغاز گردید.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در این مراسم در سخنانی کوتاه درباره «عدالت علوی» اظهار داشت: ما شیعیان اگر خود را آمادة پذیرش عدالت نکنیم هر چقدر هم از امیرالمؤمنین(ع) دم بزنیم در مقابل ایشان هستیم. شیعه امیرالمؤمنین(ع) به گونه‌ای زندگی کند که هم «عدالت‌خواه» باشد هم «عدالت‌پذیر».

وی با بیان اینکه گاهی ما زیر بار حرف حق نمی‌رویم، افزود: امشب فرق: امیرالمؤمنین(ع)، به خاطر شدت عدالتش شکافته شد. از خدا و امیرالمؤمنین(ع) بخواهیم که بتوانیم روی لبة تیغ تیز عدالت حرکت کنیم و عدالت‌پذیر باشیم تا امیرالمؤمنین(ع) ما را بپذیرند. در زمان ظهور امام عصر (ارواحنا فداه) هم کسانی در کنار حضرت دوام می‌آورند که اهل عدالت باشند و عدل امیرالمؤمنین(ع) را تاب بیاورند. لذا خودمان را بسازیم آه و اشک و ناله، همه شستشوست، که به آن آستان برویم.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در ادامه با مناجات‌خوانی و قرائت بخش‌هایی از مناجات جان‌بخش ابوحمزه ثمالی و توسل به ساحت سفینه‌النجاه، حضرت اباعبدالله(ع) دل‌ها را صیقل داد و حاضران در شب ضربت خوردن مولای متقیان، امیرمؤمنان(ع) با سینه‌زنی و سوگواری به استقبال مراسم قرآن بر سر گرفتن رفتند.  

دلدادگان مکتب قرآن در این شب سرنوشت‌ساز، با بر سر گرفتن قرآن کریم و توسل به چهارده معصوم(ع)، پاکی از گناهان، تقدیر بهترین سرنوشت‌ها و توفیق یاری امام عصر(عج) را از درگاه حضرت حق درخواست کردند.

گفتنی است؛ هیئت انصار ولایت مراسم شب‌های قدر در شب 21 و 23 ماه مبارک رمضان را با حضور عموم مردم دارالعباده و با رعایت اصول بهداشتی در مسجد جامع کبیر برگزار خواهد کرد.

  • photo2_2020-05-14_12-14-58
  • photo2_2020-05-14_12-15-24
  • photo2_2020-05-14_12-15-29
  • photo2_2020-05-14_12-15-32
  • photo2_2020-05-14_12-15-36