استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 بسته خبری جلسه هفتگی نهم آذرماه، با سخنرانی حجت‌الاسلام آل‌کثیر

هیئت انصار ولایت دارالعباده، به منظور ارتقای اندیشه‌های دینی مخاطبین، مراسم هفتگی شنبه نهم آذرماه را درقطب فرهنگی شهر، مسجد جامع کبیر یزد، با برنامه‌های زیر برگزار کرد.

  

محفل انس با قرآن

تلاوت آیات پایانی سوره مبارکه فاطر، سوره مبارکه یس، بخشی از آیات سوره مبارکه صافات و همخوانی سوره مبارکه واقعه رزق قرآنی مهمانانی بود که در بخش آغازین مراسم، بر سر سفره قرآنی گرد هم آمدند.

 

شهید مراسم

در این مراسم یاد و نام شهید مبارز، آیت‌الله سید حسن مدرس گرامی داشته شد. این شهید بزرگوار جزء مجتهدان تراز اولِ ناظر بر مجلس شورای ملی و نیز چند دوره نماینده مردم از حوزه انتخابیه تهران در مجلس بود. مدرس از مخالفانِ سرسخت رضاشاه بود و عاقبت از تهران تبعید شد و در همان تبعید، به دستور رضا شاه به قتل رسید.

 

منبر احکام

حجت الاسلام صمدنیا با اشاره به ریز مصداق‌های صله رحم، صله رحم را یکی از امور واجب عنوان کرد و افزود: صله رحم فقط به حضور و رفت و آمد نیست بلکه مهم حفظِ ارتباط است و ملاک عُرفی در این ارتباط وجود دارد. امام صادق(ع) می‌فرمایند صله رحم اجر یکصد شهید را دارد و کسی که در راه برقراری ارتباطات و احیای آن قدمی بردارد چهل هزار حسنه دارد و چهل هزارگناهش محو می‌شود و چهل هزار درجه پیدا می‌کند.

وی در ارتباط با اقوامی که مقید به مسائل شرعی نیستند توجه به دو نکته را لازم دانست: 1- این صله رحم و حضور باعث تأیید کار اشتباه آن‌ها نشود. 2- بدانیم اثر بد روی ما نمی‌گذارد.

حجت‌الاسلام صمدنیا درباره ارتباط با افرادی که خمس نمی‌دهند، گفت: اگر نمی‌دانید خمس می‌دهد یا نه، اصلاً تجسس لازم نیست لذا به خانه او بروید و از غذایی که برایتان می‌آورد، بخورید، اشکالی ندارد. اگر می‌دانید خمس نمی‌دهد اما یقین ندارید آن غذا را از مال خمس‌نداده، تهیه کرده در اینجا هم خوردن آن بلامانع است ولی اگر یقین پیدا کردید که آن غذا از مال خمس‌نداده، تهیه شده است، به بک بهانه‌ای می‌توانید این غذا را نخورد ولی بهتر این است که وسواس خود را کنار بگذارید و آن غذا را بخورید، اگر خواستید بعد از آن احتیاط کنید و خودتان خمس آن را بدهید.

 

سخنرانی

آزاده سرافراز، حجت‌الاسلام حاج شیخ حسین آل کثیر، سخنران ویژه مراسم این هفته هیئت بود. وی در سخنان خود به ریزموضوعات زیر اشاره کرد:

تنها بودن انسان هنگام تولد و مرگ

به اذان خدا انسان متولد و به اذن خدا می‌میرد

چرا ما امام حسین (ع ) را دوست داریم؟

نماز خواندن، حرف زدن با خداست

بشتابیم، خدا ما را صدا می‌زنند

آخرین نماز امام حسین(ع) به جماعت

داستان نماز خواندن امام راحل(ره) در جلسه مهم برای جنگ

سعادت دنیا  و آخرت در نماز

بیان گوشه ای از داستان معراج پیامبر(ص)

جهنم را نخریم!

راه ورود به بهشت از درب دوم

 

مداحی و سینه زنی

حجت‌الاسلام حاج شیخ حسین آل کثیر بعد از اتمام سخنان خود با بیان روایتی زیبا در اهمیت اشک بر اباعبدالله‌الحسین(ع) دل‌های مخاطبین را راهی کربلا کرد و مصیبت‌های حضرت زینب (س) در شب یازدهم محرم را خاطرنشان کرد.

در پایان حاضرین با مداحی برادر محمدی‌پناه، به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند و رزق هفته خود را از مولای خود، خواستار شدند.

 

 

  • photo2_2019-12-02_09-51-39
  • photo2_2019-12-02_09-52-12
  • photo2_2019-12-02_09-52-16
  • photo2_2019-12-02_09-52-19
  • photo2_2019-12-02_09-52-23
  • photo2_2019-12-02_09-52-27
  • photo2_2019-12-02_09-52-31