استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 بسته خبری جلسه هفتگی 2 آذر 98 با موضوع «همیشه اینطور نیست»

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد مراسم هفتگی شنبه دوم آذر‫ماه را در قرارگاه معنوی مسجدجامع کبیر یزد برگزار کرد. در این مراسم برنامه‫های متنوع زیر اجرا شد.

 

محفل انس با قرآن

جمع حاضر در مسجد جامع در کنار نورانیت قرآن کریم با قرائت آیات سوره مبارکه سبأ و فاطر مراسم را آغاز کردند.

شهید مراسم

نام و تصویر شهید امیر‫فلاح‫نژاد زینت بخش مراسم بود. شهید فلاح‫نژاد در سال 1344 متولد شد. وی قبل از انقلاب در جیرفت با امام خامنه‫ای دیدار داشت و با شهید محراب صدوقی رابطه عمیق داشت. بعد از آن با آغاز دفاع مقدس به جبهه‫ رفت و در حالی که فرزند سومش کمتر از یک ماه داشت در سال 1360به فیض شهادت رسید.

منبر احکام

طلبه جواب آقای فلسفی در منبر احکام این مراسم به بیان احکام «شکیات نماز» پرداخت و گفت: شک در نماز از سه حالت خارج نیست. 1- شک در اصل نماز 2- شک در اجزاء نماز 3- شک در رکعات نماز. در مورد شک نوع اول مثل اینکه شک کنیم نماز خوانده‫ایم یا نه؟ اگر وقت نماز هست باید نماز را بخوانیم امّا اگر وقت نماز گذشته باید به شک اعتنا نکنیم.

در مورد شک در اجزاء نماز باید ببینیم این جزء، از واجبات است یا از ارکان نماز؛ مثلاً اگر شک کردیم که ذکر رکوع یا سجده را خوانده‌اید یا خیر، اگر از محل رکوع و سجده گذشته باشید، به فتوای تمامی مراجع نباید اعتنا کنید اما اگر از محل آن نگذشته‌اید و هنوز در رکوع و سجده هستید، باید ذکر رکوع و سجده را قرائت کنید.

وی افزود: اگر هنگام رفتن به سجده، فراموش کنید که رکوع را انجام دادید یا خیر، طبق فتوای حضرت امام(ره)، آیت‌الله سیستانی و آیت‌الله خامنه‌ای به شک خود اعتنا نکند و نماز خود را ادامه دهد ولی به فتوای آیت‌الله مکارم، آیت‌الله وحید و آیت‌الله بهجت(ره) هستید بنابر احتیاط واجب باید برگردید، رکوع را انجام دهید و نماز را ادامه دهید.

سخنرانی

حجت‫الاسلام مهدوی‫نژاد در ابتدای سخنرانی خود هفته بسیج را تبریک گفت و در تبیین نامه 31 نهج‫البلاغه در موضوع «همیشه همینطور نیست»، به سخنرانی پرداخت و به مطالب زیر اشاره کرد.

اعتبارات دنیایی را اصل زندگی قرار ندهیم

روش نظام و سبک زندگی غرب

قدر خود را بدان تا منزلت پایدار داشته باشی

ازدواج یکی از اعتبارات دنیاست

در نرسیدن به اعتبارات دنیا نباید احساس افسردگی کنیم

اصل و فرع زندگی‫ات را بشناس

نمونه‌هایی که با نداشتن اعتبارات دنیا به موفقیت و کمال رسیدند

اصل، فقط خداست

نیمه گُمشده ما کیست؟

بنده خدا باشیم، نه بنده دنیا و مادیات

امر و نهی متکبرانه ممنوع

می‫خواهیم ربّ باشیم یا عبد؟

با تقوا قدرت تشخیص ما بالا می‫رود

برای هر چیز حدّی است جز...

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‫الاسلام مهدوی‫نژاد درباره اهمیت و ارزش اشک بر امام حسین(ع) دقایقی را صحبت کرد و از مظلومیت اباعبدالله روضه‫ای خواند. برادر محسن محمدی‫پناه اشعاری از عشق و ارادات شیعیان به امام حسین(ع) خواند و حاضران به سینه زنی پرداختند. در این مراسم نوجوان مداح علی حیدری هم دقایقی مداحی کرد و حاضران بر مظلومیت و غربت امام‫حسین(ع) اشک ماتم ‫ریختند و قلوب خود را منور به نور ولی خدا کردند.

 

 

  • 15745910827
  • 15745910828
  • 15749391780
  • 15749391781
  • 15749391782
  • 15749391794
  • photo_2019-11-23_23-15-59
  • photo_2019-12-20_15-17-30-980903