استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 برنامه زنده تلویزیونی «نغمه عشاق» در شبکه قرآن، به معرفی هیئت انصار ولایت یزد پرداخت

 ویژه‌برنامه نغمه عشاق که پنج‌شنبه‌های هر هفته، به صورت زنده، مهمان مخاطبین شبکه قرآن است، این هفته به معرفی هیئت انصار ولایت یزد به عنوان یکی از هیئت‌های فعال و تأثیرگذار استانی پرداخت.

در این برنامه زنده تلویزیونی، حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد، مسئول هیئت انصار ولایت دارالعباده به نمایندگی از هیئت حضور یافت و فعالیت‌ها و اقدامات این هیئت را شرح داد.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در این گفتگو اظهار کرد: این هیئت در حوزه‌های مختلفی مشغول به کار است اما اصل فعالیت، مجلس ذکر است و هرچه خیر هم هست از همین باب منتشر می‌شود. هیئت انصار ولایت بالغ بر 130 شب، مراسم در سال برگزار می‌کند، یعنی حدود یک سوم سال، مراسماتی دارد که در آن مباحث اخلاقی، معرفتی  و فرهنگی بیان می‌شود.

وی در بیان برنامه‌های اردویی هیئت، به پیاده‌روی اربعین، اردوی مشهد، راهیان کربلا و اردوهای جهادی اشاره کرد و گفت: امسال به همّت مجموعه‌هایی که تحت شبکه کانون جوانان رضوی هیئت انصار ولایت بودند، طبق آخرین آمار، هزار نفر از زائران در سراسر استان، با شعار و پرچم واحدی، در قالب کاروان‌ برای حضور در پیاده‌روی اربعین ساماندهی شدند. 

مسئول هیئت انصار ولایت در ادامه، درباره اردوی جهادی خادمان هیئت در جریان سیل و زلزله‌های اخیر کشور، به فعالیت‌هایی چون تعمیر و بازسازی و ساخت منازل، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، توزیع بسته‌های غذایی بین نیازمندان منطقه، لایروبی و اخراج گل و لای از خانه‌ها و باغات و تهیه دستگاه یخ‌ساز در تابستان امسال اشاره کرد. بسته‌بندی و توزیع لوازم التحریر در ماه محرم بین نیازمندان شهر، رسیدگی به مسائل بهداشتی و رفاهی حاشیه شهر نیز از دیگر فعالیت‌های جهادی هیئت انصار ولایت بود که حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد از آن نام برد.

این نخبه فرهنگی استان یزد درباره حوزه آموزشی مجموعه انصار ولایت گفت: ما به قرآن، به عنوان رکن برنامه‌ها نگاه می‌کنیم؛ لذا تمام برنامه‌های هیئت با دورخوانی قرآن آغاز می‌شود، همچنین آموزش تخصصی تفسیر موضوعی قرآن را داشتیم که فارغ‌التحصیلان آن، اکنون مدیر جلسات قرآنی هستند. از دیگر اقدامات هیئت، وارد کردن کرسی تلاوت به هیئات و مجالس اهل‌بیت(ع) بود که تا چند سال قبل به این شکل نبود و الان می‌ببینیم که در مجالس و هیئت‌ها، از قاریان ممتاز استفاده می‌شود.

وی به این سخن مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) که فرمودند همان‌طور که مجالس وعظ دارید و پای منبر می‌نشینید، همان‌طور پای کرسی تلاوت بنشینید، اشاره کرد و گفت: توصیه من به هیئات این است که به بحث قرآن در هیئت اهتمام جدی‌تری داشته باشند.

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در بخش پایانی این گفتگوی زنده تلویزیونی در خصوص فعالیت‌های حوزه کودکان و نوجوانان هیئت انصار ولایت اظهار کرد: این هیئت، مجموعاً پنج مرکز آموزشی اعم از سه پیش‌دبستانی و مهدکودک و دو ادبستان دارد که آموزش‌های آن در حوزه مباحث اخلاقی و سبک زندگی اسلامی است.

وی همچنین از افتتاح مدرسه هنر و رسانه توسط این هیئت خبر داد و اظهار امیدواری کرد که با تأسیس آن، نسل جدیدی از هنرمندان متعهد و انقلابی را داشته باشیم.

گفتنی است: در این برنامه زنده، برخی از فعالیت‌های این هیئت در قالب نماهنگ، محضر ببیندگان ارائه شد، همچنین به درخواست ببیندگان، یکی از مداحی‌های محسن‌محمدی‌پناه از مداحان ارزشی و برجسته این هیئت، پخش شد.