استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 کارگروه‌های تخصصی ترنج خوشبو، در راستا تقویت تفکر اجتماعی نوجوانان تشکیل شد

جلسات آموزشی کارگروه‌های طرح ترنج خوشبو، به مدت یک هفته در مجتمع فرهنگی  سیدنصرالدین برگزار شد.

با آغاز دوره آموزشی تابستانه «ترنج خوشبو(۳)»، جلسات آموزشی کارگروه‌های این طرح، از یکشنبه 30تیرماه تا پنج‌شنبه سوم مردادماه با حضور جمعی از دختران نوجوانان تشکیل شد.

 کارگروه‌هایی که تشکیل شد، بدین صورت بود: کارگروه کتاب با حضور آقای جعفری نویسنده کتاب‌های سربلند، عمار حلب، رهبر دارالعباده با موضوع «نحوه ترویج و تبلیغ کتابخوانی»؛  کارگروه جنبش نرم افزاری با حضور آقای دهقان در تبیین «مفهوم و چیستی جنبش نرم افزاری»؛ کارگروه ادبی با حضور حجت‌الاسلام پرنیان با موضوع «زمینه‌های فعالیت در حیطه ادبی»؛ کارگروه هنر و رسانه با حضور جناب آقای عابدی با محوریت «اهمیت و ضرورت کار با رسانه و تولید محتوای قوی»؛ کارگروه شهدا با حضور حجت‌الاسلام مروتی با موضوع «سیره شهدا» و کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور سرکار خانم حاج محمد با موضوع «چیستی اقتصاد مقاومتی و تفکر تولید محور».

 نوجوانان در این کارگروه‌ها با موضوع محوری هر کارگروه و اینکه چگونه در این موضوعات به تولید محتوا بپردازند، آشنا شدند. سپس در آخرین روز برگزاری آن، کارگروه مد نظر خود را انتخاب و فعالیت خود را برای تولید محتوا در زمینه آن آغاز کردند.

 به گفته مسئول هیئت فاطمه بنت‌الحسین(س)، وابسته به هیئت انصار ولایت؛ دوره آموزشی تابستانه «ترنج خوشبو(۳)» ویژه دختران نوجوان است که در راستای تقویت غایت‌نگری، سوق دادن نوجوانان به انجام کار محتوایی و کارگروهی، ایجاد و تقویت تفکر اجتماعی و آموزش طرح نویسی، در قالب کارگروه‌های تخصصی، در تیرماه سال جاری آغاز به کار کرد.

 وی گفت: در این دوره آموزشی، ۶ کارگروه در زمینه‌های مختلف، متشکل از مربی، سرگروه و تعدادی از نوجوانان تشکیل می‌شود و اعضای این کارگروه‌ها پس از گذراندن آموزش‌های لازم،  به استخراج محتوا و ارائه طرح در زمینه مرتبط با کارگروه خود می‌پردازند و‌ در نهایت، طرح‌های تأیید شده، اجرا می‌گردد.