استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


گوشه‌ای از خدمات کریمانه‌ خادمان معین‌الضعفا(ع) در دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید یزد

دبیر دوازدهمین جشنوراه زیر سایه خورشید: درمان رایگان 500 نفر در حوزه دندانپزشکی، اهدای 500 بسته غذایی به ارزش تقریبی 100 میلیون تومان توسط خدام به محرومین و اعطای وام کارآفرینی به ارزش 250 میلیون تومان بخشی از خدمات کریمانه این دوره از جشنواره زیر سایه خورشید یزد است.

 عطر و بوی کاروان زیر سایه خورشید و صدای دلنشین صلوات خاصه که این روزها در گوشه‌گوشه شهر طنین‌انداز می‌شود، نه تنها شادی و نشاط را به دل‌های مردم آورده، بلکه این کاروان کمر همّت بسته و با خدمت کریمانه خود، گره‌های زندگی مردم را می‌گشاید تا این شور و شادی را نه فقط در دل‌ها، بلکه به خانه‌های آنان هم ‌بیاورد.

به سراغ حجت‌الاسلام سیدناصر حیدری؛ دبیر جشنواره زیر سایه خورشید رفتیم تا از این گره‌گشایی‌های رضوی بگوید. وی با بیان اینکه شعار محوری جشنواره زیر سایه خورشید «خدمت کریمانه به رسم اهل بیت(ع)» است، گفت: خدمت کریمانه در دو حوزه ارائه می‌شود، برخی از خدمات مربوط به نیازمندان و محرومان و برخی هم برای عموم مردم است، تا همه مردم طعم شیرین مهربانی امام و برکت حضور امام در زندگی روزمره خود را بچشند.

حجت‌الاسلام حیدری اعطای وام جهیزیه به محرومان را از جمله این خدمت‌رسانی‌ها عنوان کرد و گفت، یکی از مشکلاتی که بر سرِ راه ازدواج جوانان است، مسئله جهیزیه است. گاهی 400 قلم کالا برای جهیزیه در نظر گرفته می‌شود که بسیاری از اینها بلااستفاده می‌ماند، یکی از اقدامات شایسته دفتر نمایندگی آستان قدس و مجموعه‌های فعال در حوزه خانواده تهیه این اقلام ضروری و کارفرمای زوجین است که تا هجده مهمان را پوشش می‌دهد و در این شرایط اقتصادی، بسیار ارزان‌قیمت (کمتر از بیست میلیون) تمام می‌شود. در این راستا، در طی جشنواره زیر سایه خورشید تسهیلات و وام‌ها برای خرید این نوع جهیزیه سالم و اسلامی به افراد نیازمند اهدا می‌گردد.

وی درمان رایگان 500 نفر از مددجویان تحت پوشش ویژه شهرستان‌ها در حوزه دندانپزشکی را خدمت دیگری برشمرد و گفت: در سال‌ گذشته همین تعداد خدمت‌رسانی را به مددجویان شهر یزد داشتیم، به این صورت که مددجویان را به دانشکده دندانپزشکی معرفی می‌کردیم و مورد درمان قرار می‌گرفتند اما امسال سراغ شهرستان‌ها رفتیم و با تدارک وسیله حمل و نقل، مددجویان را جهت درمان، از شهرستان‌ها به یزد اعزام کردیم.

حجت‌الاسلام حیدری با بیان اینکه برپایی 10 ایستگاه سلامت در هر 10 شهرستان استان از دیگر خدماتی است که به برکت حضور خدام ایجاد شده، گفت: خدمات در این ایستگاه‌ها فقط یک ویزیت ساده نیست، بلکه اگر لازم باشد به متخصص ارجاع داده می‌شود و در صورت نیاز، بستری و درمان بیمار تا زمان بهبودی کامل وی به صورت رایگان انجام می‌شود.

دبیر دوزادهمین جشنوراه زیر سایه خورشید اهدای 500 بسته غذایی به ارزش تقریبی 100 میلیون تومان توسط خدام به محرومین، اعطای وام کارآفرینی به ارزش 250 میلیون تومان، ایجاد کارگاه‌های خانگی، آزادسازی زندانیان، تعمیر و ساخت منازل محروم، اعطای کارت هدیه‌ نقدی به نیازمندان را از دیگر خدمات کریمانه این دوره از جشنواره زیر سایه خورشید یزد نام برد.

آری! خادمان بارگاه رضوی مانند مولای خود که معین‌الضعفاست در میان همهمه شادی و نشاط در این دهه مبارک، ضعیفان و محرومان را فراموش نکرده به در حد توان به یاری محرومان آمده‌اند تا این ایام به کام همه محبان و دوستداران حضرت، شیرین باشد.