استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


اهالی کاروان زیر سایه خورشید یزد در جمع اهالی تسنن

 حجت‌الاسلام دهقان باغی: وجود حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) مایه وحدت شیعه و سنی در ایران است.

همزمان با دهه کرامت، گروهی از خادمین آستان رضوی همراه با پرچم متبرک، در مراسم جشن میلاد حضرت رضا(ع) در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) اکرمیه، در جمع صمیمی برادران اهل تسنن و تشیّع حاضر شدند.

در این مراسم که با هدف تحکیم وحدت در بین مذاهب اسلامی برگزار شد، حجت‌الاسلام دهقان‌باغی ضمن ابراز خرسندی از حضور خادمان امام الرئوف(ع)، وجود حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) را مایه وحدت شیعه و سنی در ایران دانست.

وی اظهار داشت: شیعه و سنی دشمن مشترکی دارند که قصد نابودی اسلام را دارد، بنابراین بر همه ما لازم است تا دشمن مشترک خود که اسرائیل و صهیونیسم است را بشناسیم و برای نابودی آن دست وحدت به یکدیگر بدهیم.

گفتنی‌است: در همین راستا، خادمان علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) با حضور در منزل یکی از علمای اهل تسنن یزد، از وی عیادت کرده و پیام مهر و دوستی شیعیان را همراه با هدیه تبرکی آستان قدس رضوی به وی اهدا نمودند.

یکی از خدام آستان قدس رضوی در این دیدار در مصاحبه با روابط عمومی جشنواره زیر سایه خورشید اظهار داشت: جشن‌های زیر سایه خورشید برای تمام مسلمین است. از اینرو تلاش می‌کنیم تا در محافلی که برادران اهل سنت ما حضور دارند شرکت کنیم و یا از بیمارانشان عیادت کنیم تا پیام مهر و دوستی را تحت توجهات آقا علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به برادران خود برسانیم، با این هدف که در سایه برادری و برابری روحیه مودت در بین مسلمین محکم‌تر از گذشته باشد و بتوانیم نقشه دشمنان را مبنی بر اختلاف افکنی بین مسلمین نقش بر آب کنیم. 

  • photo2_2019-07-09_16-03-29
  • photo2_2019-07-09_16-03-33