استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


برای اولین بار در کشور، سامانه سایه خورشید در یزد راه‌اندازی شد

با آغاز دوازدهمین دوره از جشنواره مردمی و بین‌المللی زیر سایه خورشید، برای اولین بار در کشور، سامانه سایه خورشید در یزد راه‌اندازی شد.

 

حجت الاسلام حیدری، دبیر دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید با بیان اینکه سامانه «سخی» (بخشنده) برگرفته از عبارت «سایه خورشید یزد» است، افزود: این سامانه بستری مناسب برای ارتباط بین مردم و برگزارکنندگان برنامه‌های جشنواره زیر سایه خورشید است، همچنین امکانی برای ثبت و به کارگیری خدمت کریمانه عموم مردم است.

وی افزود: یکی از امکانات سامانه سخی ثبت درخواست‌های مردم برای حضور خدام در برنامه‌های مختلفی است که برگزار می‌کنند. افراد و یا مجموعه‌های مختلف می‌توانند با ثبت نام در این سایت و اعلام جزئیات برنامه مورد نظر خود، درخواست خود را مطرح نماید. در ادامه درخواست‌ها با توجه به زمانبندی، ظرفیت‌ها و اولویت‌ها بررسی و تأیید می‌شوند.

حجت‌الاسلام حیدری با بیان اینکه در دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید بیش از 370 برنامه در این سامانه درخواست شده است، گفت: از مزایای این سامانه مکانیزه‌کردن روند بررسی و تأییدیه درخواست‌‌های ارسالی در کمترین زمان ممکن است. قبلاً بررسی درخواست‌ها، صحت و محتوای برنامه‌ها دستی انجام می‌شد ولی امسال با راه‌اندازی این سامانه، کار منسجم‌تر و آسان‌تر انجام شد.

وی دیگر ویژگی این سامانه را ثبت مشارکت‌ها عنوان کرد و گفت: در این سامانه امکاناتی طراحی شده تا افرادی که علاقمند هستند در بخش‌های مختلف برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی همکاری کنند، وارد این سامانه شوند و ثبت درخواست کنند. بیان اخبار و اطلاعات مربوط به جشنواره از دیگر امکانات این سامانه است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

دبیر جشنواره زیرسایه خورشید در پایان ضمن تشکر از مسئولان این سامانه و متخصصان بخش آی‌تی گفت: علاقمندان می‌توانند جهت دسترسی به این سایت به آدرس sakhy.ir مراجعه کنند.