استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


استقبال مردمی از خادمان امام رضا(ع) در جوار 8 شهید گمنام امیرچخماق

با آغاز برنامه‌های دوازدهمین جشنواره زیر سایه خورشید یزد، خادمان رضوی در برنامه‌ استقبال مردمی در حسینیه شهدا (میدان امیرچخماق) یزد حضور یافتند. 

 در این دیدار که جمعی از مسئولین، پاسداران انقلاب و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، ابتدا خدام به زیارت 8 شهیدی رفتند که در سالروز شهادت حضرت رضا(ع) در این مکان دفن شدند و ضمن نثار گل به این شهدا، صلوات خاصه امام رضا(ع) را زمزمه کردند.

در ادامه حجت‌الاسلام نژادمحمد، یکی از خدام آستان قدس رضوی؛ با بیان اینکه عنایات خاص حضرت رضا(ع) در جنگ معلوم بود، گفت: مهمترین عملیات‌ها و حرکات نظامی در این هشت سال بعد از زمانی بود که فرماندهان به زیارت امام رضا(ع) می‌رفتند. امام خمینی(ره) هم فرمودند رزمندگان ما فرستادگان امام رضا(ع) هستند.

وی قدرت شهدا بعد از شهادتشان را قدرت ماورایی دانست و گفت: اکنون ما 250 هزار شهید داریم که همواره زنده  هستند و آن‌ها این انقلاب را نگه داشته‌اند لذا از این سرداران زنده و حاضر مدد می‌گیریم مخصوصاً این 8 شهیدی که به طور ویژه امام رضایی هستند و کیفیت دفن آن‌ها را شنیدیم.

این خادم حرم رضوی با اشاره به اینکه حضور شهدا در سفرهای زیر سایه خورشید به خوبی حس می‌شود، گفت: وقتی محضر خانواده شهدا می‌رویم، بعضاً می‌فهمیم که شهدا به خواب همسران و مادرانشان آمدند و از ورود ما خبر دادند و برای حضور این پرچم منوّر، مقدمه‌سازی کردند.

حجت‌الاسلام نژادمحمد در ادامه به محبت سرشار مردم یزد به امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: خدام در این سفرها بیش از بیش به عمق این محبت پی می‌برند و با دیدن این همه ابراز عشق و محبت به حضرت رضا(ع) بیشتر دلشان برای حرم تنگ می‌شود.

مدیحه‌سرایی یکی از خادمان آستان ملائک‌پاسبان امام رضا(ع) و تبرک‌جویی از پرچم معطر رضوی پایان‌بخش این دیدار مردمی بود.