اطلاعیه مراسم بعدی

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


بسته خبری شب میلاد حضرت اباالفضل(ع)، 20فروردین 98؛ موضوع «شراب طهور»

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد در دومین شب از مراسم جشن انوار کربلا، با گرامیداشت میلاد حضرت ابوالفضل(ع)، برنامه‌های متنوعی را سهشنبه 20 فروردین ماه در حسینیه ارگ برگزار کرد.

 

 

محفل انس با قرآن

نورانیت ابتدای مراسم جشن میلاد قمر منیر بنیهاشم، تلاوت آیات ابتدایی سوره نساء توسط خواهران و برادران حاضر در حسینیه ارگ بود.

 

شهید مراسم

در شب میلاد علمدار کربلا و به مناسب روز جانباز، نام و یاد جانباز شهید، احمد افخمی عقدا، گرمابخش این مراسم بود. همچنین خدام اهل بیت(ع) میزبان خانواده شهید افخمی در این مراسم بودند.

شهید افخمی جانباز 70 درصد دفاع مقدس بود که بعد از سی‌سال تحمل مجروحیت در 17 شهریور 1397 به جمع همرزمان شهیدش پیوست.

 

منبر احکام

حجتالاسلام حسین زارع در این شب به بیان احکام مربوط به «امر به معروف» و «نهی از منکر» پرداخت. وی ضمن بیان اینکه حرکت امامحسین(ع) برای اصلاح امت پیامبر(ص) و امر به معروف و نهی از منکر بود، گفت: نبود امر به ‌معروف و نهی از منکر در جامعه ما خیلی مشهود است در حالیکه این امر، برای سلامت جامعه واجب شده است و اگر فردی این امر را ترک کند، با نسبت به آن بی‌اعتنایی کند، گناهکار است.

وی درباره شرایط انجام امر به معروف و نهی از منکر گفت: برای انجام این امر باید چهار شرط وجود داشته باشد.1- علم به معروف و منکر 2- احتمال تأثیر 3- اصرار فرد بر گناه 4- نداشتن مفسده اهم برای شخص آمر.

وی تأکید کرد: با تصور اینکه ممکن است تأثیر نداشته باشد، نمی‌توان این واجب را ترک کرد و یا اگر افراد زبان نرم و بیان نیکویی برای گفتن ندارند، لازم است که برود و یاد بگیرد و به این بهانه این امر را ترک نکند، چرا که بر همه افراد مکلف انجام امر به معروف و نهی از منکر واجب است.

 

سخنرانی

حجتالاسلام مهدوینژاد در شب میلاد سقای کربلا در سخنرانی خود به «شرح شراب طهور» پرداخت و به ریزموضوعات زیر اشاره کرد.

معنی شراب طهور

انقطاع الی الله یعنی چه؟

نهایت عشق و محبت به خدا

حقیقت عطش علی اکبر(ع) در روز عاشورا

مراتب مقامات در بهشت

آب بهترین نوشیدنی دنیا و آخرت

چهار رود در دنیا که سرچشمه آن از بهشت است

ارزش آب فرات نسبت به  تمام آبهای دنیا

خواص آب فرات در روایات

اشاراتی به آب فرات در قرآن

کسانی که به زیارت امام حسین(ع) نرفتنداز چه چیزهایی محروم شدند

 

مولودی‎خوانی

مداح اهلبیت برادر محسن محمدیپناه به مدیحه‌سرایی و شعرخوانی در فضائل مولود این شب، پرداخت و عاشقان و محبان با شور و شادی به کف زدنی و اظهار محبت خود به اهل بیت عصمت و طهارت پرداختند.

در بخش دیگر، حجت‌الاسلام قاسم اردکانی، با توجه به سخنان سخیف رئیس جمهور آمریکا درباره سپاه پاسداران، اشعاری زیبا در همّت بلند و عزم محکم این عزیزان خواند و در ادامه حاضران با فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جواب سخنان اخیر رئیس جهور آمریکا را دادند. در پایان هم آب فرات به نیت تبرک بین حاضران توزیع شد.