اطلاعیه مراسم بعدی

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


بسته خبری شب میلاد امام حسین(ع)، 19فروردین98؛ موضوع «حدیث بوی سیب»

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد، با فرارسیدن میلاد ارباب دل‌ها، اباعبدالله(ع) و روز پاسدار، مراسم جشنی با برنامه‌های معنوی‌بخش و شادی‌آفرین، در شامگاه دوشنبه نوزدهم فروردین‌ماه در حسینیه ارگ برگزار کرد.

 

 محفل انس با قرآن

مهمانان این شب در کنار سفره نور و هدایت قرآن، آیات پایانی سوره مبارکه آلعمران و ابتدای سوره نساء را قرائت کردند و با نور قرآن دل‌های خود را جلا بخشیدند.

 

شهید مراسم

مراسم این شب به یاد و نام شهید محمدباقر صدر معطر بود. شهید صدر، مرجع تقلید و متفکر شیعه در عراق بود. او و خواهرش بنتالهدی صدر در 19 فروردین 1359 توسط حزب بعث دستگیر و به شهادت رسیدند.

 

منبراحکام

حجتالاسلام حسین زارع در منبر احکام این شب به بیان احکام مربوط به «روزه قضا»پرداخت و گفت: اگر فردی روزه قضا دارد، نمیتواند روزه مستحبی بگیرد ودر صورتی که قصد روزه گرفتن در روزهای ماه شعبان را دارد، باید نیت روزه قضا کند که به نظر همه علما، خداوند ثواب روزه مستحبی را هم ان‌شاالله برای این فرد محسوب میکند.

وی با بیان اینکه گرفتن روزه قضا واجب فوری نیست باید تا قبل از رسیدن رمضان سال بعد به جا آورد، گفت: در قضای روزه واجب، فرد باید تا قبل از اذان ظهر نیت روزه را انجام دهد. در روزه مستحبی فرد اگر کاری که روزه را باطل کند، انجام نداده میتواند تا نزدیک اذان مغرب نیت روزه مستحبی را انجام دهد.

حجت‌الاسلام زارع خاطرنشان کرد: اگر فردی نمیداند 10 یا 20 روزه قضا دارد، باید بنا را بر کمتر بگذارد و قضای آن‌ها را بجا آورد. افطار کردن روزه قضای واجب قبل از اذان ظهر امکان دارد اما اگر فرد بعد از اذان ظهر روزه قضای واجب را افطار کند، باید کفاره بدهد یعنی یا ده نفر فقیر را اطعام کند یا سه روز پی‌درپی روزه بگیرد.

 

سخنرانی

حجتالاسلام مهدوینژاد در شب میلاد سیدالشهدا(ع) به سخنرانی درباره «شرح حدیث بوی سیب» ذیل ریزموضوعات زیر پرداخت.

قدردانی از زحمات پاسداران

مقدمهای بر حدیث بوی سیب

اشارهای به وقایعه شب معراج حضرت رسول(ص)

هدیه جبرئیل به حسنین(ع)

رابطه بوی سیب و مزار مقدس امام حسین(ع)

خلقت اهلبیت نورانی و الهی است

ویژگیهای دوران جنینی امام حسین(ع)

شرایط خاص دنیا آمدن امام حسین(ع)

چرا پیامبر فرمودند«حسینُ مِنی و اَنَ مِن حسین»

زیارت ملائکه از امام حسین(ع) در سنین نوزادی

اشاره به حادثه سیل در کشور و سفارش ویژه برای کمک به سیلزدگان

 

مولودی‎خوانی و مدیحه‌سرایی

مولودیخوانی پرشور برادر محسن محمدیپناه در شب میلاد اباعبدالله(ع)، شادی و نشاط را بر چهره حاضران در حسینیه ارگ نشاند. جمع حاضر هم با کفزنی و پخش شکلات، شادی و سرور خود را با شادی اهلبیت(ع) همراه کردند. حضور پیرغلام اهل بیت، حاج حسین برزگر و خاطره‌گویی او نیز بر نشاط این محفل افزود. در پایان دلدادگان اباعبدالله(ع) با سیبهای متبرک به سورههای یس و حمد و زیارت عاشورا پذیرایی شدند.