اطلاعیه مراسم بعدی

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


به همّت هیئت فاطمه بنت‌الحسین(ع) اعتکاف «دختران امروز» در مسجدالنبی(ص) برگزار شد.

با فرار رسیدن ایام‌البیض ماه رجب، اعتکاف «دختران امروز» به همّت هیئت فاطمه بنت‌الحسین(ع) وابسته به هیئت انصار ولایت یزد در مسجدالنبی(ص) برپا شد. این هیئت طی سه روز با برنامه‌های ویژه معنوی و فرهنگی میزبان 180 نفر از دختران نوجوان دختر بود.

 

به گزارش خبرنگار هیئت فاطمه بنت‌الحسین(ع)؛ با توجه به مصادف‌شدن تحویل سال و ایام اعتکاف، ویژه‌ برنامه‌ای برای تحویل سال تدارک دیده شد. سخنرانی حجت‌الاسلام اولیانژاد، مولودیخوانی، خاطرهگویی همسر شهید عباس فارغ، برگزاری مسابقه و اهدای بستههای فرهنگی به عنوان عیدی به نوجوانان، از جمله برنامههای معنوی و شاد لحظه تحویل سال بود.

از دیگر برنامه‌های ویژه این اعتکاف، برگزاری شبی با شهدا در آخرین شب اعتکاف بود. در این شب ابتدا تئاتری از واقعه کانال کمیل توسط نوجوانان اجرا شد سپس حجت‌الاسلام پاک‌طینت، خاطراتی زیبا از شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم بیان کرد. رزمنده مدافع حرم، آقای صالح‌زاده هم دقایقی درباره دشمن‌شناسی برای نوجوانان معتکف صحبت کرد. مهمان ویژه این شب، دختر شهیدِ مدافع حرم «سیدغلامحسین موسوی» بود که به نقل خاطرات و توصیه‌های پدرش پرداخت و شب پرخاطره‌ای را رقم زد.

برگزاری حلقه‌های معرفتی و بحث‌و‌گفتگو، سخنرانی دکتر فلاح درباره دختر خوب خانواده و استاد سالاریان با موضوع برنامه‌ریزی، قرائت مناجات دسته‌جمعی، عزاداری به مناسبت وفات حضرت زینب(س) و انجام اعمال امداوود، بهره‌مندی از غرفه‌های مشاوره، امانت کتاب و شهدا از جمله بخش‌های دیگر این مراسم معنوی طی سه روز بیتوته نوجوانان در مسجد بود.

گفتنی است: در این مراسم هشت نفر برای زیارت امام رضا(ع) و چهارده نفر برای سفر به راهیان نور به صورت رایگان، به قید قرعه انتخاب شدند، همچنین معتکفین در لحظات پایانی اعتکاف، از پرچم متبرک حرم حضرت زینب(س) و چفیه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) تبرک جستند و پس از اقامه نماز مغرب، توسط مسئول و مربیان هیئت فاطمه بنت‌الحسین(ع) بدرقه شدند.