استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


بسته جامع خبری پنجمین شب از فاطمیه 1397 (1440)، حجت‌الاسلام زارع‌زاده

هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد پنجمین شب از مراسم شهادت حضرت زهرا(س) را با برنامه‎های متنوع زیر در حسینیه ارگ برگزار کرد.

 

 

محفل انس با قرآن

قاریان کلام وحی صفحات پایانی قرآن کریم را قرائت و در این شب قرآن را ختم کردند. ثواب این قرائت‎ها و ختم قرآن به روح شهدا، امام شهدا و شهید این شب هدیه شد.

 

شهید مراسم

نام و یاد شهید ایرج صفاری زینت بخش مراسم این شب بود. شهید صفاری از غیور مردان نیروی انتظامی بود که در پانزده آذر ماه سال جاری به آسمان پرکشید. این شهید عزیز در هنگام تعقیب و گریز اشرار توسط قاچاقچیان در پاسگاه شهید مدنی در اثر اصابت گلوله به شهادت رسید و در گلزار شهدای یزد آرام گرفت. روحش شاد.

 

چاووشیخوانی سنتی

نوای چاووشی‎خوانی سنتی توسط برادر مهدی ضیافتی در حسینیه ارگ طنین‎انداز شد و حاضران در مراسم را به فیض رساند.

 

منبر احکام

حجتالاسلام حسین زارع در منبر احکام این شب به بیان احکام«خمس» پرداخت و گفت: هدیه یکی از مواردیست که از پرداخت خمس مستثنی است. البته در این موضوع بین نظر فقها اختلافاتی وجود دارد. به جهیزیهای که برای زندگی فرزند خریداری میکنیم خمس تعلق نمی‎گیرد. البته اگر پول پس‎انداز کنیم برای جهیزیه به آن پول خمس تعلق میگیرد.

وی در ادامه گفت: پولی که به عنوان قرض به فردی داده‎ایم اگر قبل از سال خمسی به دست ما رسید خمس ندارد. امّا اگر بعد از سال خمسی قرضی که داده‎ایم به دست ما رسید قبل از هر گونه استفاده باید خمس آن را پرداخت کنیم. وام‎هایی که دریافت می‎کنیم اگر پول وام را خرج کردیم خمس ندارد. امّا اگر وام را سرمایه کردیم تا سال خمسی هر چقدر از اقساط را پرداخت کرده‎ایم باید خمس آن را پرداخت کنیم این برای زمانی است که پول وام خرج نشده و موجود میباشد.

 

سخنرانی

حجتالاسلام زارع‎زاده سخنران پنجمین شب از مراسم فاطمیه ضمن عرض تسلیت به پیشگاه مقدس صاحب‎الزمان(روحی فداء) به سخنرانی پرداخت و به موضوعات زیر اشاره کرد.

الگو قرار دادن ائمه معصومین

بهترین دلیل بر انجام کار وقوع آن است

قرآن کریم حضرت زهرا(س) را کوثر معرفی کرده است

لقب پیامبر(ص) در قرآن

افراد غیرمعصوم هم می‎توانند منشاء خیر باشند

معرفی شخصیت زکریابنآدم

محور معرفی اهل بیت، حضرت زهرا(س)

وجود یازده امام معصوم از نسل حضرت زهرا(س)

ولی خدا کیست؟

اهمیت ارتباط مؤمن با خدا و خلق خدا

حضرت علی(ع) در قرآن مؤمن به خدا و رسول معرفی شده‎اند

چگونه وجود ما منشاء خیر و رحمت میشود

خانه حضرت زهرا و حضرت علی، خانه خیر است

با سماجت درب خانه خدا و اولیاء خدا بروید

عملی برابر با 9 هزار سال عبادت

روش و سیره انفاق در زندگی اهل بیت

 

روضهخوانی و مداحی

حجتالاسلام مهدوینژاد با بیان روضه بیت‎الاحزان حضرت زهرا(س) در مدینه دلهای عزاداران فاطمی را متوجه غربت و مظلومیت عترت پیامبر کرد. سپس برادر محسن محمدی پناه با مداحی، و حاضران با سینه‎زنی عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت ابراز نمودند. مداح گرامی حاج علی ملائکه به عنوان مهمان ویژه در این شب با نوای گرم مداحی خود حاضران را به فیض رساند.

نماهنگ

نماهنگی از بیان خاطرات همرزمان، دوستان و خانواده شهید ایرج صفاری برای حاضران به نمایش گذاشته شد. این در حالی بود که مادر، همسر،خانواده و اقوام شهید در مراسم این شب حضور داشتند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ