استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


FATF، مخالف با اقتصاد مقاومتی و راهی به سوی مستعمره شدن

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد: این جریانِ لوایح اگر تصویب شود با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مخالف است و راه‌های ورود به اقتصاد مقاومتی کاملاً بسته می‌شود؛ یعنی ما به سمت مستعمره شدن می‌رویم./ مطالبه‌گری از مسئولین را ادامه دهید تا تکلیفمان را نسبت به خون شهدا، انقلاب و این مردم ادا کرده باشیم. 

 

 

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در جلسه هفتگی هیأت انصار ولایت دارالعباده یزد، شنبه چهاردهم مهر در سخنرانی خود بار دیگر به مسئله مهم FATF اشاره کرد و همگان را به پیگیری و مطالبه‌گری از مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه و در جهت پاسداشت خون شهدا و انقلاب اسلامی دعوت کرد.

 

FATF در تضاد با اقتصاد مقاومتی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد اظهار داشت: هنوز یک عده هنوز به دنبال FATF هستند. کار شما یعنی ارتباط گرفتن با نمایندگان مجلس خیلی مؤثر بوده است، این کار باید ادامه پیدا کند. این لوایح اگر تصویب شود با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مخالف است و و راه‌های ورود به اقتصاد مقاومتی کاملاً بسته می‌شود؛ یعنی ما به سمت مستعمره شدن می‌رویم، با سیاست‌های اقتصادی و امنیتی نظام مخالف است.

 

دیگر صراحت بیشتر از این؟

وی با اشاره به مشهود بودن مخالفت مقام معظم رهبری با اینگونه معاهدات گفت: ایشان فرمودند: «این معاهدات ابتدا در اتاق‌های فکر قدرت‌های بزرگ و برای تأمین منافع و مصالح آنها پخت و پز می‌شود و سپس با پیوستن دولت‌های همسو یا دنباله‌رو یا مرعوب، شکلِ به ظاهر بین‌المللی می‌گیرد به گونه‌ای که اگر کشور مستقلی مانند ایران، آنها را قبول نکند او را موجب هجوم شدید قرار می‌دهند که مثلا 150 کشور پذیرفته‌اند شما چطور آن را رد می‌کنید؟ در ادامه می‌فرمایند: «همان‌گونه که درباره برخی کنوانسیون‌های بین‌المللی اخیراً مطرح شده در مجلس، گفتیم مجلس شورای اسلامی که رشید و بالغ و عاقل است باید مستقلاً در موضوعاتی مانند مبارزه با ترورسیم یا مبارزه با پولشویی قانون‌گذاری کند.»

وی اضافه کرد: خودِ مجلس قانونی در این رابطه تصویب کند چرا ما زیر بیرق قانون آنها می‌رویم که با تعریف آنها از تروریسم و پولشویی مجبور باشیم باج دهیم که باج سَبُکی هم نیست؟ بعد ایشان می‌فرمایند «البته ممکن است برخی مفاد معاهدات بین‌المللی خوب باشد اما هیچ ضرورتی ندارد با استناد به این مفاد به کنفوانسیون‌هایی بپیوندیم که از عمق اهداف آنها آگاه نیستیم یا می‌دانیم که مشکلاتی دارند.» دیگر صراحت بیشتر از این؟

 

مطالبه‌گری، ادای تکلیف نسبت به خون شهدا و انقلاب

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد ضمن خاطرنشان کردن مطالبات مردمی در هفته‌های گذشته، تأکید کرد: کار، تمام نیست، تکلیف ما در این مسئله بر جاست، از هم اکنون با همان قدرت استدلال، ادب و متانتی که بچه حزب‌اللهی‌ها باید داشته باشند وارد این مسئله شوید. علما و مراجع بزرگوار نظر داده‌اند، مخالفت کرده‌اند برخی ائمه جمعه صراحتاً مخالفت کرده‌اند، بیانات مقام معظم رهبری هم که در دست هست. لذا ما دلیل نداریم که خودمان را زیر تیغ و گیوتین دشمن ببریم و بخواهیم احقاق حقوقمان از این طریق باشد. این خلاف عقل است. دوستان این مطالبه‌گری از مسئولین را ادامه دهید تا تکلیفمان را نسبت به خون شهدا، انقلاب و این مردم ادا کرده باشیم و ان شاءالله که با همت و تلاش شما نتیجه هم بگیریم.