استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

  

 
 

خطا
  • JLIB_DATABASE_ERROR_FUNCTION_FAILED


امضای پالرمو خیانت به مردم، انقلاب و اقتصاد است

 

حجت‌الاسلام مهدوي‌نژاد در ادامه سلسله مباحث هفتگی با موضوع «منطق الخير»، برگرفته از نامه 31 نهج البلاغه، شامگاه شنبه هفتم مهرماه در هیئت انصار ولایت یزد به ایراد سخنرانی درباره تلاش‌های ضررآفرین فردی و اجتماعی از جمله امضای قرارداد  FATFو خسارت‌های ناشی از آن پرداخت.

 

مسئول هيئت انصار ولايت دارالعباده يزد با اشاره به اين فراز از صحبت‌هاي حضرت علی(ع) که مي‌فرمايند: «وَ رُبَّ سَاعٍ فِيَما يَضُرُّهُ»، چه بسا تلاشگري که به ضرر خودش تلاش مي‌کند، گفت: گاهی فرد خیلی کار می‌کند، وقت و پول و انرژی می‌گذارد و فکر می‌کند که به نفعش است ولی دارد به ضرر خودش کار می‌کند و لازم است انسان حداقل در کارهای مهمی که انجام می‌دهد و عمر و جوانیش را می‌گذارد، تأمل کند و ببیند راهش درست است یا نه..

 

شیفته خدمت یا تشنه قدرت؟

سخنران مراسم در ادامه به شغل و مسئولیت از دید و تفکر توحیدی و غیرتوحیدی پرداخت و گفت: در تفکر توحیدی که هدف انجام کارها، خدمت است و تعالی؛ شهيد بهشتي را می بینیم که مي‌فرمايد: «ما شيفتگان خدمتيم نه تشنگان قدرت» اما در جوامع غربي هدف، رسیدن به ثروت و لذت‌هاي دنيايي است نه خدمت.

وی تصریح کرد: در جامعه اسلامی اگر کسي شیفته قدرت باشد نه خدمت و به خاطر منافع، پول، عزت و احترام تلاش کند، این تفکر توحیدی نیست، تفکر غرب وحشی است که برای خوردن و دریدن زندگی می‌کند. تمدن غرب بر پایه غفلت، عجله، منفعت و صرفاً لذت‌های پست حیوانی بنا شده است. غرب نماد شیطان است.

 

برجام و ضررهایش

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد با بیان اینکه ما بايد شرايط و آداب تلاش کردن را بلد باشيم تا ضرر نکنيم، به برجام و اشتباهات مسئولان و گوش نکردن مسئولان به توصیه‌های مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: چند سال، وقتِ مردم و سرمایه‌های مملکت هدر رفت برای اینکه مسئولین تلاش کردند با برجام مشکلات را حل کنند که حل نشد.

سخنران مراسم در تحلیل این سخن مقام معظم رهبري که در جايي فرمودند: ما به اذن الله این مذاکره ضرر نمي‌کنيم و در جايي ديگر گفتند: ما در اين قصه ضرر کرديم، گفت: ضرر نمی‌کنيم؛ وقتی مردم ما اين باور بزرگ را پیدا کنند که آمريکا شيطان بزرگ و جنایتکار است و هيچ دلسوزي نسبت به مردم ايران ندارد و قرار نيست مشکلات به واسطه ارتباط با آمريکا حل شود، ایجاد این باور بزرگ در برابر هر ریزضرری که ما بدهیم، ارزش دارد.

وی افزود: ضرر ما در جايي بود که همه چيز را به برجام گره زدند و بعضي از مسئولان اين طور وانمود کردند که حل مشکلات اقتصادي ما در گرو صحبت کردن با آمریکا و برجام است و از آن طرف اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری به عنوان راه حل مشکلات کشور بیان کردند را نادیده گرفتند و گفتند پول‌های ما آن طرف است لذا شروع کردند به تلاش‌کردن ولی «فِيَما يَضُرُّهُ»، در چیزی که دارد ضرر می‌زند لذا سرمایه‌های ملی ما رفت، انرژی هسته‌ای ما بسته شد. وضع معیشتی ما بهتر نشد، نه چرخ هسته‌اي چرخيد نه چرخ زندگي مردم؛ وضع اقتصادي هم خوب نشد، تحريم‌ها هم نه تنها برداشته نشد، 60-70 تا تحریم هم در همين ایام اضافه شد. چرا ضرر کردیم؟ چون از خطوط قرمزی که رهبی ترسیم کردند عبور کردیم.

سخنران مراسم با بیان اینکه نشستن  جمهوری اسلامی با غربي‌ها سر ميز و مذاکره، کشورهاي يمن، سوریه، فلسطین، بحرين حتی افغانستان و پاکستان و به طور کلی جبهه مقاومت را متعجب کرد، گفت: با این حرکت، داشتیم پشتوانه‌های سیاسی خودمان در دنیا را که همان مستضعفین عالم هستند؛ از دست می‌دادیم. اگر مقام معظم رهبری و مجاهدت‌های قاسم سلیمانی‌ها و مدافعان حرم نبود ما این عقبه را از دست داده بودیم.

 

امضای FATF بدون اجازه مجلس

مسئول هيئت انصار ولايت ضمن اشاره به اینکه وزير قبلي اقتصاد دولت دهم، بدون اجازه نظام و مجلس، FATF را امضا کرد و سپس توسط دولت به مجلس براي تصويب ارائه شد، گفت: FATF، 41 بند دارد که پس از آنکه عضو کنوانسیون‌های آن می‌شوند، حق تحفّظ و شرط‌گذاری ندارند. همه چیز را باید امضا کنند و حق اعتراضی هم ندارند، شرط و شروطی هم نمی‌توانند بگذارند که این قسمت را به این شرط قبول کرده یا رد می‌کنیم.

 

باید بگویید کجا پول‌هایتان را خرج می‌کنید

وی سپس به تبیین برخی از بندهای این قرارداد پرداخت و گفت: یکی از بندهایش که به امضای مجلس رسیده مبارزه با پولشویی است. نظام بانکی و پولی ما مورد قبول خارجی‌ها نیست و برای اینکه پول‌های ما را که در چند کشور است، بدهند می‌گویند باید FATF را امضا کنید تا با شما تبادل پولی داشته باشیم البته این تبادل برای همه بانک‌های غربی هم نیست. اين بند از FATF مي‌گويد: پول‌هايي که مي‌گیرید باید بگویید کجا می‌خواهید خرج کنید.

سخنران مراسم با بیان اینکه رئیس FATF یکی از مقامات ارشد وزارت خزانه‌داری آمریکاست، گفت: وزارت خزانه‌داری آمریکا به دستور شخص ترامپ تبدیل به اتاق جنگ علیه جمهوری اسلامی شده و این آقا، رئیس FATF است و حال چگونه مجلس و دولت به چنین شخصی امضا دادند؟!

 

خدمات مالی و بانکی به سردار قاسم سلیمانی ارائه نمی‌شود

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد گفت: فردا هم قرار است در مجلس يک بند ديگر از FATF که معروف به پالرمو است، امضا شود. در اين بند آمده که بايد با تمام منابع مالي که در حمايت از تروريسم در جهان است، مبارزه شود. تروريسم از نظر آمريکا، سپاه، حزب‌الله لبنان، نهادهای امنیتی ایران، اداره کل اطلاعات، نیروهای نظامی و بسیج است. جبهه مقاومت هر جای عالم باشد از نظر آن‌ها تروریست است و نباید به این‌ها کمک کنیم. لیست‌هایی هم به عنوان تروریست دادند و افرادی را مشخص کردند که در صورت تصویب، کمترینش این است که هیچ بانکی نمی‌تواند خدمات مالی و بانکی به آن‌ها ارائه دهد از جمله این افراد مشخص‌شده سردار قاسم سلیمانی و سردار فلاح‌زاده (استاندار سابق یزد)  هستند.

 

آیا کشوری که توان دفاعی ندارد، شب اش به صبح می‌رسد!؟

وی در ادامه افزود: از موارد دیگری که این تعهد به بار می‌آورد، این است که می‌گویند شما برای حمایت از تروریسم ابزاری دارید که باید خلع سلاح شود کما اینکه هسته‌ای را گفتند ببندید، توان دفاعی و موشکی را هم باید تعطیل کنیم. آیا کشوری که توان دفاعی ندارد، شب‌اش به صبح می‌رسد؟! این طور هم نیست که چون یک عده به این تفکر رأی دادند، قرار است به آن‌ها رحم کنند. اگر می‌خواستند، به طرفدارهای خودشان رحم می‌کردند به بن‌علی و قذافی و صدام که این همه برایشان خوش‌رقصی کرد، رحم می‌کردند. با این امضا، ما داريم با دست خودمان، نظام خودمان را نابود می‌کنیم.

 

حماقت تا کجا!

مسئول هيئت انصار ولايت يزد خطاب به رئيس مجلس گفت: آقاي لاريجاني! جواب خون شهدا را نمی‌توانی بدهی که برجام را در 20 دقيقه تصویب کردی، جواب خون شهدا را شما و نمایندگان مجلس نمی‌توانید بدهید اگر پالرمو را تصویب کنید. برجام را که دیدید چه شد. این بار هم زیرش می‌زنند، امضا می‌کنید، توان و نیروهایتان را می‌گیرند، علیه‌تان بیانیه هم صادر می‌کنند، پولتان را هم نمی‌دهند. حماقت تا کجا؟! مردم چقدر هزینه بدهند؟! به والله قسم! به سر بريده اباعبدالله قسم! به اسارت زينب قسم! با امضاي اين قراردادها و عضویت‌ها هيچ مشکلي از مردم حل نخواهد شد، بلکه مشکلاتشان صد برابر خواهد شد. هرکس اين قانون پالرمو را امضا کند خائن به انقلاب و مردم است.

 

مردم بگویند مخالفند

وی گفت: در برابر این عمل، همه بايد اقدام کنند! از فراکسيون‌هاي مجلس تا مردم! مخصوصاً مردم! زنگ بزنید، پیامک بدید و بگویید مردم مخالفند. امضای پالرمو خیانت به مردم، انقلاب و اقتصاد است. اگر شما مردم الآن اعتراض نکنيد بعداً دیگر حق اعتراض در رابطه با گرانی و ... نداريد! نمايندگان شما اگر بفهمند مردم مخالفند این اوضاع را جمع می‌کنند. حرف آخر: تا حالا بر کدام ابالفضل گریه کردید؟! ابالفضل عباسی که براي رساندن مشکِ آب به خیمه‌های اباعبدالله‌الحسین(ع)، دست داد اما به دشمن دست نداد!