امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 بسته خبری سیاهپوشان محرم1439

هیئت‌انصارولایت یزد مراسم سنتی و دیرینه سیاه‌پوشان را چهارشنبه بیست‌ونهم شهریورماه با حضورجمعی از خادمان و عزاداران حسینی در حسیینه ثارالله با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد.

 

قرائت زیارت عاشورا

محبان و عاشقان اباعبدالله‌الحسین(ع) در حسینیه‌ ثارالله گرد هم آمدند و به تلاوت زیارت عاشورا با نوای گرم برادر علی زارع گوش فرا دادند و بدین ترتیب عزاداری و ورود به ماه محرم را با سلام و زیارت اربابشان آغاز کردند.

سخنرانی

حجت‌الاسلام‌ مهدوی‌نژاد در شب سیاه‌پوشان محرم، در رابطه با وظایف نوکران و عزاداران امام‌حسین(ع) به سخنرانی پرداخت و به موضوعات زیر اشاره کرد :

شرط قبولی عمل

مراقبت از قبولی اعمال

خودسازی با اذن دخول و پرسش از قبولی عمل

امام‌خمینی(ره) با اسم امام‌حسین (ع) قیام کرد

اهل‌بیت(ع)، محل‌های نور در زمین

هیئتی‌ها باید نورانی باشند

حرکت ما باید الی الله باشد

خلوص نیّت در هیئت

دوست‌دار امام حسین (ع) باشیم زیرا این دوستی خواسته خداست

اهمیت نیّت و عمل خالص در نوکران امام حسین(ع)

هیئت، لایق پول حلال است

اخلاق و اخلاص، سلامت معنوی می‌آورد

با استغفار و عمل صالح، عمل را خالص کنیم

غرور مادی و معنوی

عُجب صفتی سنگین است

عُجب و غرور آفت دستگاه امام‌حسین(ع)

با ذکر و یاد خدا عُجب را از بین ببریم

خود را بدهکار امام‌حسین‌(ع) بدانیم

با تواضع و معرفت، دیگران را اهل هیئت کنیم

آداب روز اول محرم

روضه‌خوانی و مداحی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد بعد از سخنرانی با روضه خوانی دل‌های حاضران را آماده عزاداری کرد و سپس مداح اهل‌بیت برادر محمدی‌پناه با نوای گرم خود به مداحی پرداخت. عاشقان و شیفتگان اباعبدالله‌الحسین(ع) به سینه زنی و عزاداری پرداختند و اذن عزاداری دو ماه محرم و صفر را از حضرت‌زهرا(س) خواستار شدند.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید