امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 بسته خبری هیئت هفتگی 11 شهریور 1396؛ با موضوع «تربیت فرزند»

 

هیئت انصارولایت یزد به منظور ارتقای اندیشه دینی وانقلابی مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، مراسم هفتگی شنبه یازدهم شهریورماه را در قرارگاه معنوی خود، حسینیه ارگ با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

مراسم با نوای قرآن آغاز گردید و تلاوت قرآن توسط حضار مرد در حسینیه ارگ طنین‌انداز شد. در این محفل آیات مبارک سوره‌های «ص» و «زمر» تلاوت شد.

پیام ولایت

امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.»

منبر احکام

حجت‌الاسلام زارع، در بیان احکام نذر گفت: برای جاری شدن نذر پنج شرط وجود دارد که اولین آن این است که صیغه نذر جاری شود، چه عربی و چه فارسی و صیغه این است: «بر گردن من است برای خدا ...» اگر فقط در دل خود بگذاراند صیغه جاری نشده و واجب‌الوفا نیست، بلکه حتماً باید این صیغه بر زبان جاری شود.

دومین شرط این است که چیزی که برای آن نذر می‌شود، باید رجحان داشته باشد.

سومین شرط جاری شدن نذر این است که نذر کننده قادر به انجام آن باشد.

بالغ، عاقل بودن نذرکننده چهارمین شرط جاری شدن نذر است و وی باید با قصد و اختیار این کار را انجام دهد. آخرین شرط هم این است که زن نمی‌تواند در امور مالی بدون اجازه شوهر نذر کند البته مقام معظم رهبری در امور غیرمالی نیز اجازه نمی‌دهند که زن بدون اجازه شوهر نذر کند.

معرفی شهید

به مناسبت هفته دولت و شهادت شهیدان باهنر و رجایی، در مورد این دو شهید توسط برادر پورعصمت توضیحاتی ارائه شد. وی گفت: این شهیدان به منصب خود به چشم امانت نگاه کردند نه یک طعمه. این شهیدان جریان‌ساز هستند و رفتار اینگونه افراد شخصی نیست و بر اساس عمل به دین و اطاعت از خداوند است. از ویژگی بارز این شهداء اطاعت‌پذیری از خداوند است. آنها دل‌بسته به دنیا نبودند و دارایی آنها بیشتر از قبل منصبشان نمی‌شد.

سخنرانی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در ادامه بیان نامه 31 نهج‌البلاغه به موضوع تربیت فرزند رسید و ریز موضوعات زیر از جمله مطالبی بود که در قالب این موضوع مطرح شد.

لزوم آگاهی از امور زمان

قرآن و معارف اهل‌بیت(ع) زیربنای شخصیت انسان را می‌سازد

توجه امیرالمؤمنین(ع) به نقش قرآن در تربیت

سه خصلت در تربیت از زبان پیامبر(ص)

محبت، مهم‌ترین عنصر در تربیت

معرفت، زمینه‌ساز محبت است

راه‌های ایجاد محبت اهل‌بیت(ع) در فرزندان

حربه دشمنان برای انحراف جوانان، الگوسازی است

جهت محبت جوانان را خانوادهمشخص میکند

اهمیت تدبر در قرآن در تربیت

قرآن را با تأویل و تفسیرش یاد بگیرید

نمونه‌هایی از تأویل آیات قرآن

آخرین و سخت‌ترین امتحان ابراهیم(ع) برای مقام امامت بود

ماجرای ذبح اسماعیل(ع) و درس توحید

هدف خداوند از امتحان، انسان‌سازی است

مداحی و عزاداری

برادر محسن محمدی‌پناه در بیان مصیبتهای امام‌حسین(ع)، ذبیح عظیم و یاران آسمانی او به عزاداری پرداخت و حاضران با یاد مدافعان حرم به سر و سینه زدند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید