امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 مسجد ملااسماعیل در روز عرفه میزبان جمعی از مردم دارالعباده

 

امیدواران به رحمت و غفران خداوند متعال در مسجد ملااسماعیل گرد هم جمع شدند تا فرصت از دست رفته شبهای احیا را در روز عرفه جبران نمایند.

 

به گزارش خبرنگار دارالذکر: مراسم پر فیض و معنوی دعای عرفه عصر پنجشنبه 9 شهریورماه در مسجد ملا‌اسماعیل به همت هیئت انصار ولایت دارالعباده یزد و با نوای حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد برگزار شد.

قرائت مجلسی استاد کریمیان که یاد استاد شهیدش حسن دانش را در خاطر حاضران زنده کرد اولین برنامه این مراسم بود.

دعای امام حسین(ع) در روز عرفه با نوای حزین حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد قرائت شد. قرائت دعای ملکوتی عرفه همراه با بیان مصائب اباعبدالله‌الحسین(ع) در بین فرازهایی از دعا دلهای عاشقان زیارت بیت‌الله‌الحرم را به صحرای عرفات برد و اشک از دیدگان جاری نمود. حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در روز برآورده شدن دعاها، از خداوند متعال فرج و ظهور امام عصر(عج)، نابودی استکبار جهانی و آل سعود را خواستار شد.

بعد از دعای عرفه، حاضران با سینه زنی در شهادت مسلم‌ابن عقیل همراه با مداحی برادر گلسرخی به عزاداری پرداختند.

پایان بخش این مراسم باشکوه،اقامه نماز مغرب و عشاء بود که به امامت امام جمعه یزد، آیت‌الله ناصری برگزار شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید