امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

  

 
 بسته خبری ویژه مراسم عزای امام محمدتقی(ع) (محفل مشترک اهالی قرآن و عترت) سه‌شنبه 31 مردادماه

 

هیئت انصار ولایت یزد در راستای ارائه اندیشه دینی و انقلاب اسلامی و ارتقای سطح مخاطبین خود در حوزه‌های مختلف، مراسم شهادت حضرت جوادالائمه(ع) را سهشنبه31 مردادماه در مهد قرآن حضرت جوادالائمه(ع) با برنامه‌های متنوع زیر برگزار کرد

 

محفل انس با قرآن

طنین گلبانگ آیههای نورانی سورههای مبارکه فاطر، یس و صافات در محفل عزای حضرت حضرت جوادالائمه(ع) و همخوانی سوره واقعه توسط سوگواران امام نهم(ع) در مهد قرآن جوادالائمه(ع).

 

شهید مراسم

شهید حجت‌الاسلام سید علی اندرزگو متولد 1318 از مبارزان مسلح و مخالف حکومت پهلوی در خلال سال‌های 42 تا 57 و عضو هیئت‌های مؤتلفه اسلامی که با گروهای مختلفی ارتباط داشت. وی از پرکارترین فعالان ضد رژیم شاهنشاهی شناخته می‌شود.

 

پیام شهید

این پیام از حجت‌الاسلام سید علی اندرزگو در گوشهای از محفل می‌درخشید که: «من می‌روم و ممکن است دیگر مرا نبینی اما دوست دارم فرزندانم را به گونه‌ای بزرگ کنی که جز به انجام رسالت و مسئولیت مکتبی به هیچ چیز دیگر فکر نکنند تا شایستگی ادامه راه را پیدا کنند».

 

معرفی شهید

در این بخش مختصری از زندگی شهید حجت‌الاسلام سید علی اندرزگو بیان شد. این شهید معظم در سال 1318 در محله شوش نهران دیده به جهان گشود. بعدها وارد حوزه علمیه شد یکی از جرقه‌هایی که باعث ورودش به مبارزه شد آشنایی با شهید نواب صفوی بود. این آشنایی و آشنایی با امام خمینی(ره) در سال 42 آغازی برای شروع مبارزاتش بود. در سال 42 دستگیر شد در ماجرای ترور حسنعلی منصور نخست‌وزیر خائن رژیم شاه نقش داشت، بعد از ترور منصور ساواک روی او زوم کرد و دنبال دستگیری وی بود. او برای ادامه مبارزات انقلابیاش تصمیم گرفت به عراق سفر کند.

در ادامه به گوشه‌ای از ماجرای رفتن شهید به عراق از زبان همسرش اشاره شد. در سال 1345 به ایران برمی‌گردد و در حالی که ساواک به شدت دنبالش بود به قم رفت و درکسوت روحانیت در حوزه علمیه با نام مستعار شیخ عباس تهرانی به تحصیل پرداخت و مجدداً سرگرم فعالیت‌های انقلابی شد. با سخنرانی‌های پرشور خود مردم را برای انقلاب آماده می‌کرد. چند سفر دیگر نیز داشت. در سال 51 دستگیر شد. باز هم فرار کرد به مشهد رفت ساواک متوجه شد بعد از آن به افغانستان رفت. مشی اهلبیت(ع) را داشت که برای ایجاد حکومت اسلامی زحمات زیادی میکشیدند. بعدها به سوریه و لبنان رفت در اردن آموزش‌های نظامی دید. بعد از آن تصمیمی برای ترور شاه گرفت اما متأسفانه ساواک به شدت دنبالش بود بعد او را پیدا کرد وقتی شهید متوجه شد تصمیم به فرار گرفت اما ابن دفعه موفق نشد و با اصابت گلوله دچار خونریزی شدیدی شد و به فیض شهادت نائل گردید.

وی در پایان خاطره‌ای از مقام معظم رهبری(مدظله) از شهید سیدعلی اندرزگو نقل کرد و همچنین سخنانش را با شعری برای امام جواد(ع) به پایان برد.

 

سخنرانی

حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در سخنانی ضمن اشاره به برخی ویژگی‌های دوران امام جواد(ع) به تبیین برخی القاب این امام همام پرداخت. برخی از عناوین سخنان حجت‌الاسلام مهدوی‌نژاد در زیر آمده است:

ذکر نکاتی درباره اصطلاح ذوقی باب‌الجواد(ع)

بیان دلایل نامگذاری برخی ائمه به ابن‌الرضا(ع)

بیان سه ویژگی ابناءالرضا(ع)

منسوب کردن امام به خود از حربه‌های بنی‌عباس برای تنزل مقام امام و کاهش فاصله با امام

سه وجه مشترک ابناءالرضا(ع)

عمر کوتاه، یکی از ویژگی‌های ابناءالرضا(ع)

آماده‌سازی شیعیان برای جریان عظیم غیبت، سومین ویژگی ابناءالرضا(ع)

اشاره به پایین بودن سن امام و برخی مصادیق مشابه از انبیا با سن کمتر

امام عسکری(ع)، آخرین ابن‌الرضا(ع)

معرفی اجمالی امام جواد(ع)

تقی، مشهورترین لقب امام نهم(ع)

بیان فلسفه تقی نامیدن جوان‌ترین امام

ترسیم نمایی از مراسم ازدواج امام جواد(ع) و مقاصد مأمون از این اقدامات

اهمیت عفت در جوانی و بیان روایتی در این باره

گاهی باید برای پاک و خوب بودن هزینه داد

اجر جوان عفیف بالاتر از شهید مجاهد فی سبیل‌الله

آثار تقواپیشگی امام جواد(ع)

تقوای امام جواد(ع)، نجات‌دهنده جریان امامت

تقوای امام تقوای اجتماعی و سیاسی

اشاره به دلیل نامیده شدن امام نهم به جواد

جود و بخشش امام، راهبردی برای جریان امامت

اشاره به باب‌العلم بودن امام جواد(ع) در سنین پایین

بیان جریان مناظره امام جواد(ع) و ترسیم عظمت علمی امام جواد(ع)

نقل ماجرای امام جواد(ع) و شیعه بیمار و تصویر مرگ برای شیعیان از لسان مبارک امام جواد(ع)

ذکر مصیبت جانسوز عطش امام جواد(ع)

قرائت صلوات خاصه حضرت جوادالائمه(ع)

 

مداحی و روضه خوانی

مرثیه‌سرایی برادر محسن محمدی‌پناه در سوگ امام نهم مظلوم شیعیان و غربت و غریبی این امام همام، یادی از شهید سرافراز مدافع حرم، شهید محسن حججی؛ سرباز شهیدی که با دادن سر، سردار شد و زمزمه شعری در بیان فراق و دلتنگی ماه محرم و سینه‌زنی و اشک‌های حاضران. مناجات با یوسف زهرا(س) و دعای برای فرج.

تصاویر:

 • IMG_0022 copy
 • IMG_0023 copy
 • IMG_0024 copy
 • IMG_0028 copy
 • IMG_0029 copy
 • IMG_0034 copy
 • IMG_0044 copy
 • IMG_0046 copy
 • IMG_0051 copy
 • IMG_0052 copy
 • IMG_0062 copy
 • IMG_0071 copy
 • IMG_0073 copy
 • IMG_0074 copy
 • IMG_0075 copy
 • IMG_0077 copy
 • IMG_0078 copy
 • IMG_0083 copy
 • IMG_0084 copy
 • IMG_0085 copy
 • IMG_0086 copy
 • IMG_0087 copy

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید