امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در باب شهدای مدافع حرم می فرمایند: «شهدای مدافع حرم در زمان حیات خود از اولیاءالهی به شمار می‌روند. اگر شهدای مدافع حرم نبودند اثری از حرم اهل‌بیت(ع) نبود.                               امام خمینی(قدس سره شریف) فرمودند: «ملتی که قیام کرده است در مقابل همه قدرت‌های عالم، ملتی که برای اسلام قیام کرده است، برای خدا قیام کرده است، برای پیشرفت احکام قیام کرده است، این ملت را با ترور نمی‌شود عقب راند.                               امام خامنه ای می فرمایند : «جهاد تمام شدنی نیست، کار خوب، یک‌بارش برای همیشه عمر کافی نیست، باید مستمر باشد، فاذا فرغت، فانصب. زمانی که از کاری فراغت پیدا کردی، کار جدید دیگری را شروع کن، بیکار نباش».                               مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور فرمودند: «بنده فکر می‌کنم خوب است که محل‌های نماز جمعه، مرکز نمایش کتاب‌های خوب و کتاب‌های روز و کتاب‌های مطلوب باشد».


 

 
 

 

استاد شایق

 

سخنرانی

محسن محمدی پناه

 

 

 

  

 

 

 بسته خبری هیئت هفتگی 17 تیرماه 1396؛ شهادت حضرت حمزه سیدالشهدا(ع)

 

هیئت انصارولایت دارالعباده یزد به منظور ارائه منظومه دینی و بالا بردن سطح آگاهی و بصیرت مخاطبین جلسه هفتگی خود را در قرارگاه معنوی حسینیه ارگ با برنامههای متنوع زیر برگزار کرد.

 

محفل انس با قرآن

تلاوت آیات سوره فرقان و آیات ابتدایی سوره شعراء از برنامه‌های ابتدایی مراسم این شب بود، خواهران و برادران ایمانی با حضور بر سر سفره قرآن از کلام وحی بهره بردند و در پایان ثواب تلاوت را به روح شهید حمید بوسلیک نثار کند.

شهید هفته

مراسم این هفته به یاد شهید حمید بوسلیک بود که در عملیات والفجر مقدماتی به شهادت رسید. پیام این شهید بزرگوار خطاب به خانواده خود و ادامه دهندگان راه شهداء این است: « پدر و مادرم همیشه به یاد خدا باشید و ذکر خدا بگویید. راه امام خمینی را ادامه بدهید. من فکر می‌کنم و مطمئن هستم اگر در صحنه نبرد بین حق و باطل با لشکر حق باشم و بمیرم به عالیترین درجه انسانی رسیده‌ام».

معرفی کتاب

ناصری در کتاب باغ طوطی می‌نویسد: در مقطعی هستیم که عده‌ای بین ایرانیت و اسلامیت گرفتار هستند و برخی نیگر فکر می‌کنند که اسلام به ایران ضربه زده است. تلاش کردم در کتاب «باغ طوطی» برداشت درستی از اسلام به مخاطب داده شود. مخاطب با خواندن این اثر متوجه می‌شود بین اسلامیت و ایرانیت تضادی نیست بلکه اصل، انسان بودن و درست زیستن است و در حقیقت این کتاب درمورد سرگذشت ایرانی‌هایی است که در کوفه از سال 40 تا 60 هجری زندگی می‌کردند که یکی از آنها میثم تمار است که او را به کوفه می‌برند و اسمش را تغییر می‌دهند اما امام علی(ع) هویت میثم را به او برمی‌گرداند.

منبر احکام

حجتالاسلام والمسلمین گنج کریمی در ادامه بیان ارکان نماز به رکن بعدی یعنی سجده رسید و احکام آن را بیان نمود، ایشان متذکر شد که در صورتی کم و زیاد شدن رکن سجده باعث بطلان نماز است که سهواً یا عمداً دو سجده خوانده نشود و یا دو سجده اضافه شود چون هردو سجده با هم رکن محسوب می‌شود. وی ادامه داد در هنگام سجده هفت جای بدن هنگام ذکر سجده باید روی زمین باشد که این هفت محل؛ پیشانی، دو زانو، دو کف دست و نوک انگشتان شصت پا می‌باشد و گذاشتن نوک بینی مستحب می‌باشد و بهتر است که روی تربت امام حسین(ع) گذاشته شود.

حجتالاسلام گنج کریمی در ادامه بحث سجده گفت: بین دو سجده بدن باید کامل آرام بگیرد و به این جلسه استراحت گفته می‌شود و باید قشنگ نشست و بعد از آرام شدن بدن سجده دوم انجام شود.

سخنرانی

حجتالاسلام والمسلمین مهدوی.نژاد در ادامه بیان نامه 31 نهج البلاغه با موضوع «در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست» به سخنرانی پرداخت که ریز موضوعات آن بدین شرح می‌باشد:

در همه کارها، نیت خود را برای خدا خالص کنید

اگر با خدا باشید، خدا برای شما فرصت ایجاد می‌کند

اخلاص یعنی اگر بین حق خدا و حق خودمان تزاحم بوجود آمد حق خدا را مقدم بداریم

منظور از استخاره در این فراز نامه 31 یعنی طلب خیر کردن از خدا

خیر یعنی اینکه پایان کارها به بهشت ختم شود

گاهی خیر و شر را تشخیص نمی‌دهیم و این برمی‌گردد به نگاه ما نسبت به جهان

برای کسانی‌که انسان را محور هستی می‌دانند، خیر رآن چیزی که برایشان نفع داشته باشد

تفاوت مفهوم خیر در جهان بینی توحیدی و انسانی

گاهی بعضی بلاها در حقیقت نعمت است مانند جنگ تحمیلی

اگر سختی نباشد راحتی مزه نمی‌دهد

اعتقاد به مرگ باعث اصلاح ماست

خیر و شر چیست؟

تواضع بیش از حد ذلت است

در خوبی‌ها و خیرخواهیها هم حد و مرز وجود دارد

خیرخواهی زیادی باعث بدگمانی است

کارهای خیر را کم حساب نکنید، هرچند کوچک باشد،

بیان نمونههایی از کارهای خیری که به نظر مردم کوچک است

یکی از راه‌های شناخت خوبی و بدی این است که ببینید از انجام آن کار، اهل خیر خوشحال می‌شوند یا اهل باطل؟

ببینید طرفداران سران فتنه چه کسانی هستند؟

در مسائل سیاسی ببینید چه کسانی حامی صحبت‌ها و تصمیمات ما هستند؟

چرا آمریکا به مذاکرات اصرار داشت؟

آمریکا شیطان اکبر است و شرارتش از ابلیس بیشتر

معنای استخاره چیست؟

وقتی در کار خیر شک دارید از خدا بخواهید شما را راهنمایی کند

از شرایط استخاره این است که قبل از آن مشورت و تفکر صورت گیرد

آداب استخاره چیست؟

استخاره عمل فردی است

از علماء مشورت بگیرید نه استخاره

از عملکرد دولت برای از بین بردن فقر خبری نیست

سیاست‌ها و عملکردهای نادرست دولت

قرارداد توتال چیست؟

تفکر اشتباه دولت مردان ما در برقراری امنیت

غلبه نگاه اشتباه مساوی با از دست دادن همه چیز

راه از بین بردن مشکلات مردم حرکتهای جهادی است

 

مرثیه سرایی

به مناسبت شهادت حمزه سیدالشهداء، در مصیبت و عزاداری این هفته به مصیبت از دست دادند این یار عزیز و وفادار رسول‌الله پرداخته شد. برادر محسن محمدی پناه با بیان مصیبتهای جانگداز عموی پیامبر(ص) مانند مثله شدن بدن ایشان، همه را محزون ساخت و در رثای مصیبت عظماء اباعبدالله‌الحسین(ع) نیز بر سر و سینه زندند.

پخش کلیپ

پایان بخش مراسم پخش کلیپی از سخنان رهبر فرزانه امام خامنه ای(مدظله) بود با موضوع آتش به اختیار که به تشریح وظایف افسران جنگ نرم و اینکه افسران چه کسانی هستند، چرا به آنها افسر گفته می‌شود و به دغدغه های مقام معظم رهبری در این باره پرداخت.

صوت های این جلسه را در این قسمت مشاهده بفرمایید:

 

منبر احکام / حجت الاسلام گنج کریمی

 

 

پیام شهید میثم تمار/برادر سالکی

 

سخنرانی / در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست / حجت الاسلام مهدوی نژاد

 

 

زمینه/حمزه شیر خداست/برادر محمدی پناه

 

شور1/السلام علی الحسین/برادر محمدی پناه

 

شور2/اشکام دونه دونه میرزه/برادر محمدی پناه

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید